Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-09 08:17
AC / Radio Watykańskie

Kolumbia, abp Castro: potrzeba prawdy w jedności

Wizyta Papieża Franciszka i podjęcie działań duszpasterskich opartych na prawdzie, które poprowadzą do pojednania narodu kolumbijskiego, to główne tematy przemówienia przewodniczącego Konferencji Episkopatu tego kraju na rozpoczęcie obrad jej sesji plenarnej.

Kolumbia
Autor/źródło: pixabay.com

Abp Luis Augusto Castro Quiroga podkreślił, że Franciszek prowadzi Kościół ku zaangażowaniu misyjnemu bez pomijania i odrzucania kogokolwiek. Zaznaczył, że na osobę Papieża należy patrzeć nie przez pryzmat jego narodowości czy języka, jakim mówi, ale w oparciu o charyzmat, którym jest obdarowany, i o to, co  daje on Kościołowi. Zachęcił także biskupów, aby szukali takich rozwiązań duszpasterskich, które oparte będą na prawdzie w jedności, pomimo istniejących różnic.

„Musimy odrzucić wszelkie zadufanie ideologiczne czy duchowe, aby słuchać drugiego z jego doświadczeniem prawdy i w ten sposób tworzyć jedność w prawdzie” – powiedział przewodniczący Episkopatu Kolumbii. Zaznaczył, iż problemem Kolumbijczyków jest upór w trwaniu przy własnym stanowisku, nie słuchając opinii innych.

Przed rozpoczęciem obrad sesji plenarnej abp Castro Quiroga zapowiedział ponowne zwrócenie się do organizacji międzynarodowych o pomoc w jak najszybszym uwolnieniu porwanej w lutym tego roku w Mali kolumbijskiej zakonnicy. W tych dniach zostało opublikowane wideo, na którym rozpoznano także uprowadzoną przez członków Al Kaidy siostrę Glorię Cecilię Narváez.

pp/ rv, agenziafides


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-08 20:36:21
miniaturka

Papież na 4. rocznicę wizyty w Lampedusie: migranci szukają lepszego życia

„Migranci to nasi bracia i siostry szukający lepszego życia z dala od biedy, głodu czy wojny” – napisał Franciszek na Twitterze. Dziś mija 4. rocznica jego wizyty na włoskiej wyspie Lampedusa, która jest głównym punktem docelowym dla migrantów przeprawiających się przez morze z Libii do Włoch.
2017-07-09 07:15:38
miniaturka

Rosja: Święto Rodziny, Miłości i Wierności

W Dzień Rodziny, Miłości i Wierności, ustanowiony we wszystkich diecezjach prawosławnych w Rosji 10 lat temu, dzwony cerkiewne rozległy się w południe w każdej strefie czasowej kraju rozciągającego się od Kamczatki po obwód kaliningradzki.
2017-07-09 07:34:14
miniaturka

Filipiny: Kościół modli się o zakończenie konfliktu z rebeliantami

„Jesteśmy wyczerpani, od ponad 40 dni trwają walki, a nasze piękne Marawi obrócono w ruinę” – wskazał biskup tego filipińskiego miasta Edwin de la Peña.
2017-07-09 08:53:09
miniaturka

Abp Antoniazzi: Sahara większym cmentarzem niż Morze Śródziemne

Abp Antoniazzi wskazał na konkretną pomoc Kościoła dla uchodźców. I nie jest to tylko zaspokojenie najpilniejszych spraw, ale także wspieranie inicjatyw, jakie pozwoliłyby im zarabiać pieniądze.
2017-07-09 10:18:43
miniaturka

Głosimy radość Ewangelii

Hasło ósmego dnia Wielkiego Odpustu Tuchowskiego brzmiało: "Chrześcijanin głosi radość Ewangelii".
2017-07-09 11:59:07
miniaturka

Dublin: były piłkarz kapłanem

Były piłkarz Manchesteru United oraz reprezentacji Irlandii Północnej został księdzem.