Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-07-09 08:17
AC / Radio Watykańskie

Kolumbia, abp Castro: potrzeba prawdy w jedności

Wizyta Papieża Franciszka i podjęcie działań duszpasterskich opartych na prawdzie, które poprowadzą do pojednania narodu kolumbijskiego, to główne tematy przemówienia przewodniczącego Konferencji Episkopatu tego kraju na rozpoczęcie obrad jej sesji plenarnej.

Kolumbia
Autor/źródło: pixabay.com

Abp Luis Augusto Castro Quiroga podkreślił, że Franciszek prowadzi Kościół ku zaangażowaniu misyjnemu bez pomijania i odrzucania kogokolwiek. Zaznaczył, że na osobę Papieża należy patrzeć nie przez pryzmat jego narodowości czy języka, jakim mówi, ale w oparciu o charyzmat, którym jest obdarowany, i o to, co  daje on Kościołowi. Zachęcił także biskupów, aby szukali takich rozwiązań duszpasterskich, które oparte będą na prawdzie w jedności, pomimo istniejących różnic.

„Musimy odrzucić wszelkie zadufanie ideologiczne czy duchowe, aby słuchać drugiego z jego doświadczeniem prawdy i w ten sposób tworzyć jedność w prawdzie” – powiedział przewodniczący Episkopatu Kolumbii. Zaznaczył, iż problemem Kolumbijczyków jest upór w trwaniu przy własnym stanowisku, nie słuchając opinii innych.

Przed rozpoczęciem obrad sesji plenarnej abp Castro Quiroga zapowiedział ponowne zwrócenie się do organizacji międzynarodowych o pomoc w jak najszybszym uwolnieniu porwanej w lutym tego roku w Mali kolumbijskiej zakonnicy. W tych dniach zostało opublikowane wideo, na którym rozpoznano także uprowadzoną przez członków Al Kaidy siostrę Glorię Cecilię Narváez.

pp/ rv, agenziafidesPodziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Kolumbia, sesja plenarna, jedność, prawda, Abp Luis Augusto Castro Quiroga