Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-19 17:39
AC / szlachetnapaczka.pl

Ruszyła XVI edycja Szlachetnej Paczki. Kadra narodowa pierwszą grupą darczyńców!

Dziś, 19 listopada, ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki. To projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który angażuje tych, co chcą pomagać w walce z biedą.

Autor/źródło: Agnieszka Czylok

Wiele rodzin potrzebuje dziś pomocy, aby wygrać z biedą. Szlachetna Paczka to projekt, który w szczególny sposób łączy potrzebujących z tymi, którzy pragną im pomagać - szczerze, z otwartością serca.

XVI edycja Szlachetnej Paczki będzie przebiegała pod hasłem: "Koniec ery dorobkiewiczów". Tegoroczne wydarzenia związane z akcją rozpoczęły marsze w 16 miastach Polski -  głównymi ulicami największych miast przeszły Marsze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Tym samym organizatorzy "ogłaszali światu", że można już wybierać rodziny, którym chce się pomagać. Przybliżali idee Szlachetnej Paczki, jak i Akademii Przyszłości.

Pierwszą grupą darczyńców została Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej. Robert Lewandowski postanowił pomóc samotnej matce z trójką dzieci i przygotował paczkę wraz z narodową kadrą. Piłkarze dołączyli biało-czerwony szalik z autografami.

Baza rodzin dostępna jest na stronie akcji: szlachetnapaczka.pl

Wydarzenia związane z tegoroczną edycją Szlachetnej Paczki można śledzić na Facebooku

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-19 17:20:10
miniaturka

Franciszek do nowych kardynałów: Miłujcie nieprzyjaciół

Franciszek podkreślił, że Jezus wciąż „schodzi na dół” i „chce nas postawić na skrzyżowaniu dróg naszej historii, abyśmy głosili Ewangelię Miłosierdzia”.
2016-11-19 17:30:20
miniaturka

Konsystorz zwyczajny w Watykanie: 17 nowych kardynałów. Szczególne miejsce ma abp Zenari

Szczególne miejsce wśród nowych kardynałów zajmuje abp Mario Zenari, nuncjusz apostolski w udręczonej wojną Syrii.
2016-11-19 17:36:27
miniaturka

Kraków: uroczysty Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach dokonano Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
2016-11-19 20:37:35
miniaturka

Bp Solarczyk: przyjmujcie Boże Słowo pomagając innym odkrywać Chrystusa

Z okazji piątej rocznicy przyjęcia świeceń biskupich bp. Solarczyka na zakończenie liturgii złożono mu życzenia dziękując za otwartość na Ducha Św.
2016-11-20 07:56:40
miniaturka

Warsztaty dla małżeństw

Fundacja "Misja Rodzina" oraz Klasztor Ojców Dominikanów w Katowicach zapraszają na warsztaty DUCHOWOŚĆ MAŁŻEŃSKA – BRATNIE DUSZE W DRODZE DO NIEBA.
2016-11-20 08:16:03
miniaturka

Bp Czaja: Jezus jest naszym Królem, Panem i Zbawicielem

Trzeba podjąć dzieło przemiany i uporządkowania życia po Bożemu, na miarę Jezusa i Jego Ewangelii – wezwał bp Andrzej Czaja w homilii wygłoszonej podczas ogólnopolskich uroczystości Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana w Krakowie-Łagiewnikach.