Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-08 17:25
Anna Bajon / KAI

Zakończyła się 8. Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Zakończyła się 8. Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wszyscy pątnicy dotarli na Jasną Górę cali i zdrowi - dokładnie 172 osoby.

Autor/źródło: pixabay, CC0 Public Domain

Po zawiązaniu się wspólnoty oazowej Msza św. koncelebrowana była przez kapłanów posługujących na poszczególnych turnusach. Przewodniczył jej ks. Krzysztof Kwiatkowski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Podczas „Godziny Świadectwa” przedstawiciele wszystkich turnusów dzielili się osobistym doświadczeniem działania Boga w życiu oraz przeżyciami związanymi z wakacyjnymi rekolekcjami.

- Uroczyście wjechaliśmy alejami przed Wały Jasnogórskie. Tam odmówiliśmy modlitwę zawierzenia i udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu. Po Mszy św. każdy uczestnik miał czas wolny. Generalnie we wspólnocie pielgrzymkowej jest ogromna radość, że dotarliśmy kolejny raz cali, zdrowi i bezpieczni – mówi kierownik pielgrzymki ks. Tomasz Roda.

Hasłem tegorocznej rowerowej wyprawy były słowa: "Idźcie i głoście". Pogoda na trasie nie rozpieszczała rowerzystów, ale jednocześnie mobilizowała do pokonywania kolejnych kilometrów.

- Deszcz, który padał na trasie, przyspieszył nasze tempo, nikt nie chciał regenerować sił w czasie deszczu, więc łączyliśmy etapy, ale wszystko odbyło się zgodnie z planem i naszymi ustaleniami przed wyjazdem. Obyło się bez problemów technicznych i zdrowotnych – informuje ks. Roda.

Jednym z uczestników pielgrzymki był niepełnosprawny mężczyzna - Jacek Chudziński, który przejechał 600 kilometrów na rowerze używając tylko jednej nogi.

Wraz z pielgrzymami z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej 8 lipca na Jasną Górę dotarli rowerzyści z całej Polski - w sumie ok. 1000 osób.

Dla społeczności pielgrzymkowej Biuro Prasowe KEP utworzyło facebookowy fanpage i twitterowy hashtag #PolskaPielgrzymuje. Zamieszczać na nich można pielgrzymkowe filmy, zdjęcia, relacje i intencje. Najnowsze informacje z pielgrzymiego szlaku dostępne są również w serwisie specjalnym KAI www.pielgrzymki.ekai.pl

arw / Koszalin

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-08 13:10:12
miniaturka

Taizé: 3 tysiące młodych odkrywa piękno modlitwy i zadziwienie Bogiem

3 tys. młodych z ponad 30 krajów świata odkrywa w tym tygodniu w Taizé piękno modlitwy i zadziwienie Bogiem. W czwartek wieczorem spotkał się z nimi przeor wspólnoty ekumenicznej, brat Alois.
2017-07-08 13:16:08
miniaturka

Potrzeba pokoju, aby stawić czoła problemowi migracji

Do osiągnięcia tego potrzeba autentycznego pragnienia pokoju, silniejszego od ideologii, kalkulacji politycznych i międzynarodowych interesów ekonomicznych – powiedział agencji Asia News dyrektor libańskiej Caritas.
2017-07-08 13:20:22
miniaturka

Włochy: spadek liczby pielgrzymów w Asyżu

Chociaż ubiegłoroczne trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech ominęły Asyż, to jednak pielgrzymi i turyści omijają rodzinne miasto św. Franciszka.
2017-07-08 17:41:30
miniaturka

Bielsko-Biała: prawie 360 tys. zł. dla syryjskich rodzin od parafii podbeskidzkich

Do akcji „Rodzina Rodzinie”, którą koordynuje bielsko-żywiecka Caritas, włączyło się już 117 parafii z Podbeskidzia. Wartość tej pomocy to ponad 358 tysięcy złotych.
2017-07-08 17:46:05
miniaturka

Rada Społeczna przy Biskupie Płockim: troska o ekologię jest sprawą sumienia

Myśl chrześcijańska broni koncepcji ekologii integralnej, w którą wpisuje się troskę o ekologię w podstawowe akty ludzkiego sumienia - napisali członkowie Rady Społecznej przy Biskupie Płockim w wydanym 7 lipca apelu pt. „Troska o ochronę środowiska naturalnego”.
2017-07-08 17:49:57
miniaturka

Papież na twitterze

Po kilkudniowej przerwie Franciszek napisał dziś na Twitterze o migrantach.