Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-05 15:20
S. Zielińska / KAI

Płońska parafia zbuduje studnię w Kamerunie

Zbiórka środków na budowę studni w Kamerunie prowadzona jest w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku w diecezji płockiej. Zbudowana studnia będzie nosić nazwę „Maksymilian”.

Autor/źródło: pixabay.com

Środki na budowę studni pochodzić będą ze zbiórki makulatury wśród parafian i mieszkańców miasta oraz od darczyńców.

Decyzja o tym, że parafia św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku zbierze środki na budowę studni w Kamerunie, podjęta została dzięki kontaktom z s. Kolbeną Frąckiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa, która od wielu lat pracuje na misjach w tym afrykańskim kraju.

W placówce misyjnej p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Santa Mbei kameruńskiej archidiecezji Bamenda siostry pasjonistki działają od 4 lat. Prawdopodobnie powstanie tam nowa parafia – niebawem zakończy się budowa kościoła. Na terenie misji jest szkoła podstawowa, w której uczy się 282 dzieci i przedszkole ze 140 dziećmi. Trwa budowa klasztoru. W niedalekiej przyszłości przewiduje się budowę przychodni zdrowia.

„Niestety, jest to teren górzysty, a drogi w wioskach są w bardzo złym stanie i wciąż brakuje wody pitnej. Studnia głębinowa byłaby dla miejscowej ludności prawdziwym skarbem. Koszt znalezienia ujęcia wody, to 550 euro, koszt wywiercenia studni – 10 400 euro, zbudowanie dużej cementowej kadzi na słupach wynieść może 5 600 euro. Liczymy na dobro waszych serc i polecamy Bogu tę intencję” – zapewnia s. Tomasza Sadowska z misji w Santa Mbei.

Pierwsze środki na budowę studni parafia p.w. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku już przekazała. Uzyskano je ze sprzedaży makulatury oraz od darczyńców. Kolejne środki będą przekazywane w miarę ich pozyskiwania. Zbudowana studnia nosić będzie nazwę „Maksymilian”.

Zbiórka pieniędzy na budowę studni w Kamerunie, to kolejna akcja misyjna w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. W minionych latach parafia między innymi przekazywała pieniądze misjonarzom pracującym w Sudanie Południowym.

eg / Płońsk

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-05 13:46:33
miniaturka

Pielgrzymi wyruszają na Jasną Górę; dojechali rolkarze

Choć szczyt sezonu pielgrzymkowego jak co roku przypadnie na początku sierpnia, to pątnicy wyruszają już na Jasną Górę. Rozpoczęły się m.in. pielgrzymki: przemyska i poznańska. Do Częstochowy dotarli we wtorek rolkarze z Wrocławia.
2017-07-05 14:31:11
miniaturka

Polacy krytycznie o zachowaniach kierowców, apel duszpasterza

Jedna trzecia Polaków ma negatywne zdanie o stylu jazdy polskich kierowców – wynika z badań CBOS. Ks. Marian Midura komentując raport dla KAI zachęca: "Jeśli jesteś katolikiem, to pokaż to także na drodze, żeby deklaracje nie rozchodziły się z zachowaniem".
2017-07-05 14:49:14
miniaturka

Zbiórka na odbudowę katedry gorzowskiej

W najbliższą niedzielę we wszystkich kościołach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na odbudowę zniszczonej w pożarze katedry – poinformował rzecznik Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze ks. Andrzej Sapieha.
2017-07-05 15:52:22
miniaturka

Kraków: prezentacja książki ze świadectwami tłumaczy podczas ŚDM

W Centrum św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie, odbyła się dziś prezentacja książki "Iskry miłosierdzia na łączach", która jest zbiorem świadectw tłumaczy ŚDM Kraków 2016.
2017-07-05 16:15:09
miniaturka

Czuwanie dla młodzieży z redemptorystami

UWAGA, UWAGA!!! Jezus mówi do każdego z nas: „IDŹ I GŁOŚ!”
2017-07-05 18:20:18
miniaturka

Mimo odmowy szpitala z Londynu Watykan chce leczyć chore dziecko

Londyński szpital, gdzie hospitalizowany jest dotknięty bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą genetyczną Charlie Gard, odmówił zezwolenia na przewiezienie 10-miesięcznego dziecka do Rzymu.