Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-05 12:24
S. Zielińska / KAI

Poznań: powstał „Skład charytatywny”

Obuwie i sprzęt sportowy, tekstylia, drobne AGD oraz akcesoria dla seniora – to asortyment, który oferuje nowo otwarty 5 lipca na poznańskim Grunwaldzie „Skład charytatywny”.

Autor/źródło: pixabay.com

Sklep charytatywny, który mieści się w pawilonach handlowych przy ul. Świt 36, prowadzi działająca przy Caritas Archidiecezji Poznańskiej Fundacja „Signum Caritatis”.

Dochód ze sprzedaży towarów będzie przekazywany na projekty i inicjatywy prowadzone przez archidiecezjalną Caritas.

„Obecnie żyjemy w czasach, w których handel zdominowały tzw. sieciówki oferujące podobny, powtarzający się asortyment. W naszym „Składzie charytatywnym” klienci będą mogli zakupić za niewielkie kwoty nietuzinkowe i niepowtarzalne przedmioty, które na pewno przydadzą się w każdym domu” – mówi KAI Marek Misiek z Fundacji „Signum Caritatis”.

Przyznaje, że pomysł na otwarcie „Składu charytatywnego” został zaczerpnięty z Wielkiej Brytanii, gdzie tego typu sklepy cieszą się dużą popularnością. „Każdy, kto był kiedykolwiek w Irlandii lub Wielkiej Brytanii, z pewnością zetknął się ze sklepami charytatywnymi – charity shops. W takich sklepach można tanio kupić odzież, książki, zabawki, stare płyty – w zasadzie wszystko” – tłumaczy Misiek.

Podkreśla, że takie podmioty działają dzięki pracy wolontariuszy, którzy przyjmują, sortują i sprzedają przyniesione przez ofiarodawców rzeczy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wspieranie różnorodnych organizacji charytatywnych.

W poznańskim sklepie charytatywnym klienci znajdą szeroki wybór przedmiotów użytku domowego oraz sprzętów do aktywnego życia całej rodziny w bardzo korzystnych cenach. Większość towaru to produkty nowe i pełnowartościowe. „Oprócz odzieży, obuwia, koców, pościeli, kubków oferujemy m.in. akcesoria łazienkowe czy nawilżacze powietrza” – wymienia Misiek.

Specjalna oferta skierowana jest do seniorów, którzy będą mogli zakupić m.in. poduszki rehabilitacyjne, krzesła pod prysznic, zakładacze skarpet czy proste w obsłudze telefony komórkowe.

W przyszłości sklep chciałby powiększyć swój asortyment o dobrej jakości przedmioty, które będą mogli ofiarować sami klienci, oraz o rękodzieło, np. świąteczne dekoracje.

Misiek zaznacza, że „Skład charytatywny” jest nietuzinkowym miejscem na handlowej mapie stolicy Wielkopolski. „Towary sprzedawane są w większości w cenach od kilku do kilkudziesięciu złotych, ale najważniejsze jest to, że zakupy w tym sklepie pozwolą na wsparcie m.in. codziennej działalności charytatywnej w naszym mieście: trzech jadłodajni, schroniska i ogrzewalni dla bezdomnych prowadzonych przez poznańską Caritas” – podkreśla.

Sklep charytatywny mieści się w pawilonach handlowych przy ul. Świt 36, lokal przy ryneczku. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 16.00.

msz / Poznań

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-05 10:56:24
miniaturka
play

Tydzień do Wielkiego Finału Brave Kids – spektakl jedyny w swoim rodzaju

Jedna scena i 137 młodych artystów z 5 kontynentów. Tak niezwykłe i piękne połączenie wielu kultur i tradycji można zobaczyć tylko podczas finałowego spektaklu projektu Brave Kids.
2017-07-05 11:00:53
miniaturka

Al-Azhar chce kontynuować dialog z Watykanem

W Kairze odbyła się kolejna sesja dialogu między Stolicą Apostolską a sunnickim uniwersytetem Al-Azhar. Jest to owoc wznowienia wzajemnych relacji za pontyfikatu Papieża Franciszka.
2017-07-05 11:35:21
miniaturka

Skuteczni Święci -ciekawa seria wydawnicza Edycji Świętego Pawła

Chcesz coś ważnego powiedzieć Bogu, chcesz powierzyć Mu przez orędownictwo Świętych swoje radości i troski, prośby czy podziękowania, ale czasami brakuje ci słów- sięgnij po książeczki z serii Skuteczni Święci.
2017-07-05 12:52:52
miniaturka

Niemcy: zmarł kard. J. Meisner

W wieku 83 lat zmarł dziś, 5 lipca, arcybiskup-senior Kolonii kard. Joachim Meisner, urodzony we Wrocławiu i wielki przyjaciel Polski.
2017-07-05 13:29:35
miniaturka

Papież: obecność migrantów to okazja do dialogu między kulturami

Obecność tak wielu braci i sióstr, którzy doświadczają tragedii imigracji, jest okazją do rozwoju w człowieczeństwie, do spotkania i dialogu między kulturami, mając na względzie promowanie pokoju i braterstwa między narodami – napisał Papież w przesłaniu do ANSA.
2017-07-05 13:46:33
miniaturka

Pielgrzymi wyruszają na Jasną Górę; dojechali rolkarze

Choć szczyt sezonu pielgrzymkowego jak co roku przypadnie na początku sierpnia, to pątnicy wyruszają już na Jasną Górę. Rozpoczęły się m.in. pielgrzymki: przemyska i poznańska. Do Częstochowy dotarli we wtorek rolkarze z Wrocławia.