Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-04 13:10
S. Zielińska / chrzescijanskiegranie.pl

Song Of Songs 2017 w Toruniu powraca!

Jeden z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Europie powraca po 7-letniej przerwie. W dniach 14-15 lipca 2017 w Toruniu zagra kilkanaście zespołów sceny chrześcijańskiej.

Autor/źródło: chrzescijanskiegranie.pl

W tym roku na Festiwalu zagrają m.in. Maleo Reggae Rockers, Mietek Szcześniak, Luxtorpeda, 2tm,23, TGD, Anastasis i inni. Gościem specjalnym będzie światowej sławy s. Christina Scuccia.

SONG OF SONGS FESTIVAL to międzynarodowy festiwal muzyki chrześcijańskiej, którego pierwsza edycja odbyła się w 1998 r. Po siedmiu latach przerwy w organizowaniu tego przedsięwzięcia to muzyczne, międzynarodowe święto muzyki chrześcijańskiej wraca do Torunia i na antenę TVP.

Song Of Songs jest jedną największych w Europie Środkowo-Wschodniej prezentacji czołówki polskich artystów wykonujących współczesną, profesjonalną muzykę chrześcijańską oraz znakomitych solistów i zespołów z zagranicy. W latach 90-tych i początku XXI wieku był to najważniejszy festiwal sceny chrześcijańskiej w Polsce. Publiczność zgromadzona w Toruniu bawiła się z gwiazdami, jak i debiutantami. Atutem festiwalu była mała scena, która promowała początkujących artystów i niesamowita atmosfera, która przyciągała tysiące osób. 

Idea i cel organizowania tej cyklicznej imprezy wynika z przekonania, że w niespokojnej Europie można i trzeba szukać obszarów, w których młodzi ludzie znajdą wspólną płaszczyznę z innymi, podobnie czującymi i myślącymi. Najlepszą formą takiego kontaktu jest muzyka, w szczególności ta inspirowana chrześcijańską tradycją i prawdą płynącą z Ewangelii. Jest ona jednocześnie drogą do pokonywania uprzedzeń, wrogości i obojętności wobec innych ludzi, czy innych wyznań religijnych. Od początku na festiwalu prezentowali się chrześcijańscy muzycy różnych wyznań i tak pozostaje do dzisiaj.

Tym razem Festiwal odbędzie się na scenie plenerowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki (Al. Solidarności 3, Toruń).

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

Msza święta dla uczestników festiwalu: sobota, godz. 12:00, w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Toruniu. 


Program Festiwalu Song of Songs 2017:


14 lipca – PIĄTEK

Rozpoczęcie festiwalu o godz. 18:00

Tego dnia wystąpią następujący artyści:

EXODUS 15

JAFIA

FISHECLECTIC

ANASTASIS

MALEO REGGAE ROCKERS

LUXTORPEDA

Około godz. 20:00 przewidziano krótkie, oficjalne otwarcie festiwalu

Planowane zakończenie koncertów: około 24:00.


15 lipca – SOBOTA

Rozpoczęcie koncertów festiwalowych o godz. 18:00

Tego dnia wystąpią następujący artyści:

MICHAŁ RASSEK

SIEWCY LEDNICY

2 TM 2,3

S. CRISTINA SCUCCIA (WŁOCHY)

TGD + GOŚCIE (NATALIA NIEMEN, MIETEK SZCZEŚNIAK, MATE.O)

Planowane zakończenie koncertów: około 24:00.


Źródło: chrześcijanskiegranie.plWięcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2017-07-04 11:47:37
miniaturka

Kościoły reformowane przystąpią do deklaracji o usprawiedliwieniu

Światowa Wspólnota Kościołów Reformowanych zdecydowała się przyłączyć do porozumienia w sprawie doktryny o usprawiedliwieniu, jakie osiągnęli już katolicy, luteranie i metodyści.
2017-07-04 12:18:30
miniaturka

Białoruś: uroczystości odpustowe w narodowym sanktuarium

W narodowym sanktuarium maryjnym w Budsławiu odbyły się doroczne uroczystości odpustowe. Czczony jest tam cudowny obraz Matki Bożej Budsławskiej, Patronki Białorusi.
2017-07-04 12:38:06
miniaturka

Bp Kaszak zarządził zbiórkę pieniężną na odbudowę wieży katedry w Gorzowie Wlkp.

Zbiórkę pieniężną we wszystkich parafiach diecezji sosnowieckiej na odbudowę wieży katedry pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim ogłosił Biskup Sosnowiecki Grzegorz Kaszak.
2017-07-04 13:41:35
miniaturka

83. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już w drodze

Na szlak wyruszyła pierwsza z grup 83. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. To Grupa 12 z położonego na północy archidiecezji Czarnkowa.
2017-07-04 14:17:31
miniaturka

Bp Pindel: choroba nie jest karą lub odwetem

„Choroba nie jest karą czy jakimś odwetem” – podkreślił bp Roman Pindel, który dziś, niemal w przededniu patronalnego Dnia Apostolstwa Chorych, sprawował Mszę św. w kościele Niepokalanego Serca NMP w Polance Górnej koło Oświęcimia.
2017-07-04 14:52:33
miniaturka

Wadowice: „Co mu w duszy grało” - koncert Tomasza Trzcińskiego dla św. Jana Pawła II

Tomasz Trzciński, wybitny pianista i improwizator, wystąpi 8 lipca w Wadowicach. Dedykowany św. Janowi Pawłowi II koncert „Co mu w duszy grało” odbędzie się w kościele św. Piotra Apostoła.