Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-03 18:22
Justyna Kapłańska / Radio Watykańskie

Bułgaria: zawierzenie Kościoła Niepokalanemu Sercu Maryi

W Bułgarii zawierzono tamtejszy Kościół i cały naród Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz / BP KEP, licencja: CC BY

W prowadzonym przez polskich franciszkanów sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Pleven aktu zawierzenia dokonał prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich kard. Leonardo Sandri. Mówi stamtąd o. Jarosław Bartkiewicz, franciszkanin.

Jego obecność miała podwójny charakter: przybył jako pielgrzym, a drugi wymiar to łączność z Kościołem powszechnym, most, który łączy mały Kościół w Bułgarii ze Stolicą Apostolską. Kardynał podkreślił, że to sanktuarium jest jak pulsujące serce, z którego wypływa wezwanie do nawrócenia i uświęcenia. To przesłanie pozostaje wielkim wyzwaniem dla wszystkich, a przede wszystkim dla nas kustoszy, aby szerzyć kult Matki Bożej. 

Sanktuarium w Pleven jest nowe. Zostało ustanowione rok temu jako przygotowanie do jubileuszu objawień fatimskich. Papież Franciszek pobłogosławił figurę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej oraz obrazki z aktem zawierzenia osobistego i rodzin. Później my, posługujący tutaj franciszkanie, robiliśmy peregrynację po wszystkich parafiach naszej diecezji, aby poprzez przybycie figurki Matki Bożej do parafii każdy mógł dokonać zawierzenia siebie i swojej rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym roku parafie przyjeżdżają do Sanktuarium, odnawiają ten akt zawierzenia i modlą się za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej.

J. Bartkiewicz OFM Conv, Bułgaria / rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy