Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2016-11-19 07:48
ek / Radio Watykańskie

Toruń: Międzynarodowy Kongres „Katolicy i ekologia”

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, przy współpracy m.in. Papieskiej Rady ds. Kultury, odbył się IX Międzynarodowy Kongres „Katolicy i ekologia”. Tematyka dwudniowego wydarzenia skupiała się wokół zagadnienia „Woda dobrem wspólnym”.

Autor/źródło: pexels.com

Rektor toruńskiej uczelni o. Zdzisław Klafka CSsR podkreślił, że wszystkie dotychczasowe kongresy podejmują tematy, które są aktualnym wyzwaniem dla całej ludzkości. „Zapraszając ekspertów z różnych dziedzin, przy ich pomocy staramy się o znalezienie tych kryteriów etycznych, dzięki którym świat będzie bardziej ludzki, gdzie będzie uszanowana godność człowieka, gdzie będą uszanowane prawa osoby ludzkiej. Bezcenną pomocą jest w tym obecność przedstawicieli Stolicy Apostolskiej. Od wielu już lat kard. Zenon Grocholewski żywo włącza się w nasze kongresy” – podkreślił redemptorysta.


W trakcie kongresu zaproszeni goście podejmowali takie zagadnienia, jak zmiany klimatu i ich wpływ na społeczeństwo, prawo dostępu do wody jako dobra wspólnego czy woda jako dar Boży w perspektywie biblijnej.


R. Łączny, KAI/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: ekologia, Toruń, woda