Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-29 10:41
AC / Radio Watykańskie

Watykan w ONZ: „nie” dla programów proaborcyjnych i mylenia pojęć

Stolica Apostolska nie uznaje „dostępności zabiegu aborcji lub środków poronnych” za miarę „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego”.

Autor/źródło: pixabay, pixabay, licencja: CC0

Przypomniał o tym abp Ivan Jurkovič w Genewie podczas spotkania Rady Gospodarczej i Społecznej ONZ. Watykański obserwator przy tej światowej organizacji uznał postępy, jakie poczyniono w kwestii walki z głodem czy zapewnienia „bezpieczeństwa żywieniowego” ludziom na całym świecie. Zaznaczył jednak, iż bolesna pozostaje decyzja o wprowadzeniu kontrowersyjnego pakietu MISP (Minimum Initial Service Package), w który włączono aborcję i środki poronne jako propozycje pomocy w kwestiach zdrowia reprodukcyjnego kobiet i dziewczyn.

Abp Jurkovič podkreślił, iż każdemu człowiekowi, niezależnie od etapu rozwoju, na jakim się znajduje, przysługuje prawo do życia. O ile Watykan rozpoznaje problemy i zagrożenia, przed jakimi stoi wiele kobiet i dzieci, nie może zaakceptować jako słusznego rozwiązania promocji oraz rozpowszechniania aborcji. Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej nawiązał również do innych tematów, przypominając, że słowo „gender” odnosi się wyłącznie do tożsamości oraz różnic biologicznych pomiędzy płciami. Na koniec hierarcha poprosił, aby całość jego wystąpienia umieścić w oficjalnych aktach spotkania.

tm / rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-29 09:14:51
miniaturka

Brazylia: fala emigrantów z Wenezueli

Również Brazylia boryka się z nowym kryzysem imigracyjnym. Szybko wzrasta tam liczba uchodźców z sąsiedniej Wenezueli w wyniku jej zapaści polityczno-gospodarczej.
2017-06-29 09:53:38
miniaturka

Papież: konsystorz w Bazylice Watykańskiej

W Bazylice Watykańskiej odbył się konsystorz, w czasie którego Papież włączył do Kolegium Kardynalskiego 5 nowych purpuratów. Żaden z nich nie przekroczył 80. roku życia, a więc mają prawo do wzięcia udziału w konklawe.
2017-06-29 10:12:27
miniaturka
play

Papież do związkowców: trzeba zmian, by młodzi znaleźli pracę

Potrzebna jest nowa umowa społeczna, która pozwoliłaby młodym znaleźć pracę, bo to ich prawo – powiedział Papież do delegatów Włoskiej Konfederacji Pracowniczych Związków Zawodowych (CISL), przebywających w Rzymie na kongresie.
2017-06-29 11:14:47
miniaturka

Patriarcha Konstantynopola napisał do Papieża z okazji święta

„Nasze siostrzane Kościoły pozostają bliskie wszystkim chrześcijanom prześladowanym i uciskanym w naszych czasach” napisał do Papieża Franciszka ekumeniczny patriarcha Konstantynopola.
2017-06-29 11:48:21
miniaturka

Ludzie Kościoła i świata kultury dołączają do Selfie dla Maryi

Kto dołącza do Selfie dla Maryi i zaprasza do podjęcia tej inicjatywy w ramach przeżywanego Jubileuszu 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej?
2017-06-29 12:04:15
miniaturka

Pod znakiem Świętej Kingi

W Starym Sączu trwa rok św. Kingi. Jednym z wydarzeń związanych z 725 rocznicą śmierci księżnej krakowskiej i sandomierskiej, będzie dwudniowy Jarmark Świętej Kingi 22-23 lipca.