Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-06-28 15:40
dr Marek Sobisz

Apel Papieża Franciszka - "Nie bójcie się miłosierdzia..."

"Nie bójcie się miłosierdzia" - słowa papieża Franciszka nabierają szczególnego znaczenia w obliczu cierpienia ludzi, którzy doświadczają traumy wojny.

Papież Franciszek skierował apel do chrześcijan, abyśmy byli bardziej wrażliwi na potrzeby i cierpienie drugiego człowieka, który żyje obok nas i potrzebuje naszej pomocy. Zachęca, aby poprzez uczynek miłosierdzia włączyć się w działania jakie prowadzi Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Obecnie wielu ludzi, szczególnie tam gdzie są prowadzone działania wojenne, doświadcza wielu cierpień, w tym także w wymiarze duchowym. Jednym z nadrzędnych celów, którym przyświecają działania podejmowane przez Stowarzyszenie, jest niesienie pomocy humanitarnej chrześcijanom, aby przywrócić im warunki do godnego życia. Każdy z nas poprzez drobny gest solidarności może cierpiącym ludziom przywrócić nadzieję  na lepsze jutro. Potrzeb jest bardzo wiele, dotykają one wielu wymiarów życia ludzkiego. Stąd też dostrzegając to, Stowarzyszenie realizuje duże projekty humanitarno-edukacyjne wzorem wielu projektów realizowanych w wielu krajach europejskich. Obecnie realizujemy projekty skierowane do chrześcijan, którzy doświadczają prześladowań i zamieszkują tereny, gdzie prowadzona jest wojna, szczególnie dramatyczna jest sytuacja w Syrii. Odpowiadając na Apel ofiar wojny w Syrii, jako jedna w wielu organizacji, która niesie tam wsparcie, chcemy pomóc najbardziej pokrzywdzonym w wyniku strasznych prześladowań w Aleppo. Stąd prowadzimy projekty:

Oprócz tego w porozumieniu z Polskim Rządem koordynujemy akcję odbudowy 100 mieszkań syryjskich rodzin.   

Rozpoczynamy kolejny projekt: „Polskie Dzieci Dzieciom w Syrii”, który będzie skierowany na zakup i wyposażenie placówek oświatowych w niezbędne materiały edukacyjno-dydaktyczne. Chcielibyśmy wykorzystać do tego celu klocki edukacyjne „Engino”. Dlatego też zwracamy się z czytelników z Prośbą o zapoznanie się z ofertą klocków i wsparcie naszej akcji, poprzez zakup nowatorskich na polskim rynku pomocy dydaktycznych, a zarazem wesprzeć chrześcijańskie Dzieci w Syrii (http://pkwp.org/sklep?category=12).Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Pomoc Kościołowi w Potrzebie