Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-28 15:40
dr Marek Sobisz

Apel Papieża Franciszka - "Nie bójcie się miłosierdzia..."

"Nie bójcie się miłosierdzia" - słowa papieża Franciszka nabierają szczególnego znaczenia w obliczu cierpienia ludzi, którzy doświadczają traumy wojny.

Papież Franciszek skierował apel do chrześcijan, abyśmy byli bardziej wrażliwi na potrzeby i cierpienie drugiego człowieka, który żyje obok nas i potrzebuje naszej pomocy. Zachęca, aby poprzez uczynek miłosierdzia włączyć się w działania jakie prowadzi Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Obecnie wielu ludzi, szczególnie tam gdzie są prowadzone działania wojenne, doświadcza wielu cierpień, w tym także w wymiarze duchowym. Jednym z nadrzędnych celów, którym przyświecają działania podejmowane przez Stowarzyszenie, jest niesienie pomocy humanitarnej chrześcijanom, aby przywrócić im warunki do godnego życia. Każdy z nas poprzez drobny gest solidarności może cierpiącym ludziom przywrócić nadzieję  na lepsze jutro. Potrzeb jest bardzo wiele, dotykają one wielu wymiarów życia ludzkiego. Stąd też dostrzegając to, Stowarzyszenie realizuje duże projekty humanitarno-edukacyjne wzorem wielu projektów realizowanych w wielu krajach europejskich. Obecnie realizujemy projekty skierowane do chrześcijan, którzy doświadczają prześladowań i zamieszkują tereny, gdzie prowadzona jest wojna, szczególnie dramatyczna jest sytuacja w Syrii. Odpowiadając na Apel ofiar wojny w Syrii, jako jedna w wielu organizacji, która niesie tam wsparcie, chcemy pomóc najbardziej pokrzywdzonym w wyniku strasznych prześladowań w Aleppo. Stąd prowadzimy projekty:

Oprócz tego w porozumieniu z Polskim Rządem koordynujemy akcję odbudowy 100 mieszkań syryjskich rodzin.   

Rozpoczynamy kolejny projekt: „Polskie Dzieci Dzieciom w Syrii”, który będzie skierowany na zakup i wyposażenie placówek oświatowych w niezbędne materiały edukacyjno-dydaktyczne. Chcielibyśmy wykorzystać do tego celu klocki edukacyjne „Engino”. Dlatego też zwracamy się z czytelników z Prośbą o zapoznanie się z ofertą klocków i wsparcie naszej akcji, poprzez zakup nowatorskich na polskim rynku pomocy dydaktycznych, a zarazem wesprzeć chrześcijańskie Dzieci w Syrii (http://pkwp.org/sklep?category=12).


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-28 14:58:15
miniaturka

Warszawa: Ekumeniczna Liturgia Męczenników

Dziś, 28 czerwca, w kościele św. Marcina w Warszawie odbędzie się modlitwa za chrześcijan, którzy w minionym roku oddali swoje życie za Ewangelię. Wydarzenie organizuje Wspólnota Sant'Egidio.
2017-06-28 15:21:11
miniaturka

Pielgrzymka chorych na Jasną Górę - 6 lipca

6 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych obędzie się 52. Ogólnopolska Pielgrzymka osób chorych, niepełnosprawnych i starszych na Jasną Górę organizowana przez Apostolstwo Chorych.
2017-06-28 15:46:28
miniaturka

Dziewiąta rocznica ingresu abp. Hosera do katedry warszawsko-praskiej

Ojcostwo i macierzyństwo duchowe to integralne części chrześcijańskiego powołania – powiedział abp Henryk Hoser na Mszy św. z okazji dziewiątej rocznicy ingresu katedry warszawsko-praskiej.
2017-06-28 18:06:30
miniaturka
play

Papież: nadzieja chrześcijańska siłą męczenników

Chrześcijanie to mężczyźni i kobiety „płynący pod prąd”. Miłują, ale nie zawsze są miłowani – powiedział Papież w katechezie wygłoszonej w czasie audiencji generalnej.
2017-06-28 18:17:01
miniaturka

Papież do Polaków: bądźcie wiernymi świadkami Jezusa

Zwracając się do obecnych na audiencji Polaków, Papież wezwał ich, by byli wiernymi świadkami Jezusa.
2017-06-28 18:31:20
miniaturka

Zaostrza się konflikt na wschodniej Ukrainie

Jak podaje bp Jan Sobiło, koordynator akcji „Papież dla Ukrainy”, sytuacja we wschodnich częściach tego kraju jest coraz trudniejsza, a ludzie, pozbawieni nadziei na lepsze jutro, szukają możliwości ucieczki z zagrożonych terenów.