Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-28 11:58
AC / pro-life.pl

Zaproszenie na Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną do Tarnowca

1 lipca (sobota) w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu, odbędzie się XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Pokutna Za Grzechy Przeciwko Życiu.

Autor/źródło: pixabay.com

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu, ks. Kanonik Jerzy Uchman serdecznie zaprasza Obrońców Życia, wszystkich zaangażowanych w dzieło Duchowej Adopcji oraz każdego, komu szacunek dla życia ludzkiego nie jest obojętny do udziału w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wynagradzającej za grzechy popełnione przeciw życiu ludzkiemu.

Spotkanie rozpocznie się o 9:00 uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego; o 10:00 wykład ks. Jana Kobaka – Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin. Kolejno o 11:00 Droga Krzyżowa; o 12:30 wspólna Agapa; Koronka na Kalwarii przy Pomniku Nienarodzonych.

Tarnowieckie Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia obok kultu NMP, wpisany ma również charyzmat Ewangelii Życia. Każdego Roku w pierwszą sobotę lipca, przybywają tu Pielgrzymi z różnych zakątków Polski w pokutno-wynagradzającej pielgrzymce, aby tu, krocząc po Drodze Krzyżowej na Kalwarię Miliarda Nienarodzonych, modlić się o poszanowanie życia ludzkiego oraz za tych, którzy mieli nieszczęście upaść w grzechy przeciwko życiu. Również w tym roku wszyscy są zaproszeni do wspólnej modlitwy.

źródło: pro-life.pl (JB, Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia)

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-28 10:56:32
miniaturka

Bp Marek Solarczyk na spotkaniu młodych „Paradiso”

Z uczestnikami spotkania młodych „Paradiso” odbywającego się na Świętej Górze koło Gostynia spotkał się bp Marek Solarczyk. Duchowny mówił młodym m.in. o ufności do Boga oraz odpowiadał na zadawane przez młodzież pytania.
2017-06-28 11:03:20
miniaturka

Mikstaccy parafianie u Jasnogórskiej Pani

Mikstaccy parafianie (diecezja kaliska) w szóstą rocznicę spotkania z Matką Bożą w znaku Obrazu Nawiedzenia włączyli się w wołanie rzeszy pielgrzymów zgromadzonych w kaplicy Cudownego Obrazu: jesteśmy, pamiętamy, czuwamy…
2017-06-28 11:38:14
miniaturka

Zaproszenie na czuwanie modlitewne do Gietrzwałdu

Zaproszenie od dr. inż. Antoniego Zięby, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, na czuwanie modlitewne z udziałem Apostolatu Modlitwy Pompejańskiej i organizacji pro-life.
2017-06-28 12:27:12
miniaturka

Łódź: zmarł abp Szymon - prawosławny arcybiskup łódzki i poznański

W wieku 80 lat zmarł dziś abp Szymon - prawosławny arcybiskup łódzki i poznański. Uroczystości pogrzebowe będą sprawowane 1 lipca w Katedralnej Cerkwi Świętego Aleksandra Newskiego w Łodzi.
2017-06-28 13:05:14
miniaturka

"Kompozycje Krzesimira Dębskiego"

25 czerwca w parafii poklasztornej w Węgrowie odbył się koncert inaugurujący II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, pod honorowym patronatem Marii Koc Wicemarszałek Senatu RP.
2017-06-28 13:07:38
miniaturka

Ojciec Święty pobłogosławi paliusze m.in. dla trzech arcybiskupów z Polski

Papież Franciszek w najbliższy czwartek, w uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła, pobłogosławi paliusze dla metropolitów mianowanych w ciągu ostatniego roku. Będzie wśród nich trzech Polaków.