Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-27 15:26
Waldemar Wesołowski

Biskup z Syrii odwiedził Legnicę

Bp Antoine Chbeir z diecezji Latakia w Syrii odwiedził Legnicę. Spotkał się z wiernymi i dziękował za okazywaną pomoc.

bp Antoine Chbeir i ks. Rafał Cyfka

„Niech Bóg was wszystkich błogosławi. My nosimy was wszystkich w naszych sercach i prosimy was, módlcie się za nas. To jest to, o co was prosimy. Niech Bóg was błogosławi i strzeże. Niech żyje Polska i Kościół w Polsce” – tak do mieszkańców Legnicy mówił biskup diecezji Latakia w Syrii Antoine Chbeir.

Podczas wizyty w Legnicy w czwartek 22 czerwca, Ksiądz Biskup gościł w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na legnickim osiedlu Piekary. Tam uczestniczył we Mszy św., a także przewodniczył procesji eucharystycznej. Podczas wygłoszonej homilii mówił m.in. o trudnej sytuacji, która ciągle panuje na Bliskim Wschodzie. Mówił także o pomocy, jaka dociera do Syrii, zwłaszcza tej organizowanej przez stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Do Syrii dotarło już wiele rzeczy, min. żywność, produkty higieniczne, ale też pomoc finansowa dla studentów, na opłacie czynszów dla czy też na odbudowę kościołów.

- Chciałbym wam podziękować za to, że zaprosiliście mnie tutaj – mówił Ksiądz Biskup. To prawda, że w Syrii mamy teraz bardzo wiele trudności. Największy jest lęk o przyszłość. Ale nasi dobroczyńcy są jakby wyciągniętą ręką Boga, czego doświadczamy codziennie. Wiemy, że nie jesteśmy sami. Chciałem podziękować wszystkim, a przede wszystkim organizacjom charytatywnym, które nam pomagają odbudować ten kraj i umożliwić godne życie tam na miejscu. Zwłaszcza organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, który wspomaga nas wieloma projektami, a także obecnością swoich przedstawicieli pośród nas – podkreślił bp Chbeir.

Ksiądz Biskup dziękował także wszystkim mieszkańców Dolnego Śląska, w tym mieszkańcom diecezji legnickiej, za włączenie się w akcję „Dar dla Aleppo”. Od kilku już miesięcy, we wszystkich kościołach na Dolnym Śląsku, zbierane są pieniądze na odbudowę zbombardowanego podczas wojny szpitala św. Ludwika w Aleppo. Szpital ten ma służyć wszystkich chorym, bez względu na narodowość czy religię.

Jak powiedział bp Antoine Chbeir: -  ten odbudowywany szpital to znak miłości chrześcijańskiej, znak stylu życia chrześcijan. Budujemy i wyposażamy ten szpital, jako chrześcijanie, dla wszystkich dzieci Bożych – mówił bp Antoine.

Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Biskup udzielił wszystkim błogosławieństwa. Zwracając się do zebranych w świątyni, prosił o modlitwę o pokój na świecie, a przede wszystkim o pokój w dotkniętej wojną Syrii.

Księdzu Biskupowi podczas pobytu w Legnicy towarzyszył ks. Rafał Cyfka oraz s. Agnieszka Duda (tłumaczka) z fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Monika Łukaszów, Niedziela LegnickaWięcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-06-27 14:21:41
miniaturka

Uroczystości patronalne Poznania i katedry poznańskiej z udziałem abp. Kocha

Abp Heiner Koch, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan 29 czerwca br. będzie przewodniczył uroczystościom odpustowym katedry p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu.
2017-06-27 14:37:18
miniaturka

Transmisja Rekolekcji „Jezus na Stadionie” w Radiu Warszawa 106,2 fm

W dniu 1 lipca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się rekolekcje "Jezus na Stadionie". Wydarzenie to będzie transmitowane przez Radio Warszawa 106,2 fm.
2017-06-27 15:24:23
miniaturka

Kraków: Wystawa prac wykonanych w obozie przez więźniów Auschwitz

Od 6 lipca w Kamienicy Szołayskich w Krakowie będzie można zobaczyć wystawę „Twarzą w Twarz. Sztuka w Auschwitz”, przygotowaną w 70. rocznicę utworzenia Muzeum na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady.
2017-06-27 15:52:31
miniaturka

Rowerowy Rajd dla Życia po raz ósmy wyruszy w Polskę

W dniach 1-7 lipca odbędzie się Rajd dla Życia – rowerowa pielgrzymka promująca obronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Z Oświęcimia i Gdańska wyruszą po dwie grupy, a ich celem jest dotarcie do Łodzi zgodnie z hasłem „Kierunek Łódź Piotrowa".
2017-06-27 20:47:20
miniaturka

Papież do kardynałów: dla młodych bądźmy marzycielami

Dziś przypada 25. rocznica święceń biskupich Ojca Świętego. Z tej okazji w Kaplicy Paulińskiej w Watykanie Franciszek sprawował Eucharystię wraz z obecnymi w Rzymie kardynałami.
2017-06-27 21:02:12
miniaturka

Papież do prawosławnej delegacji: jedność to nie uniformizm

Zgodnie z niemal półwieczną tradycją, do Rzymu przybyła delegacja Patriarchatu Ekumenicznego z Konstantynopola, aby wziąć udział w uroczystości świętych apostołów Piotra i Pawła.