Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-26 18:07
Justyna Kapłańska / Radio Watykańskie

Watykan w ONZ o współpracy międzynarodowej w sprawach migracji

„Przemieszczanie się ludności to realia naszych czasów i należy do tego podejść w sposób dalekowzroczny” – wskazał podsekretarz sekcji poświęconej migrantom w dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

Autor/źródło: ks. Łukasz Żuk, licencja: CC BY

„Przemieszczanie się ludności to realia naszych czasów i należy do tego podejść w sposób dalekowzroczny” – wskazał podsekretarz sekcji poświęconej migrantom w dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.Ks. Michael Czerny SJ przemawiał w Genewie podczas trzeciej już sesji ONZ poświęconej tym kwestiom.

Przedstawił on stanowisko Stolicy Apostolskiej, że należy współpracować zarówno na polu przyjmowania uchodźców, poprawiania warunków bytowych w najuboższych częściach świata, jak i zwalczania nielegalnych organizacji zarabiających na współczesnych formach niewolnictwa. 

„Tylko, jeśli zaoferujemy faktyczną możliwość bezpiecznej i uregulowanej migracji, a także gdy postaramy się stworzyć warunki dla integralnego rozwoju mieszkańcom w ich ojczyznach, pokonamy wreszcie owych przemytników ludzi” – wskazał ks. Czerny.

tm/ rv, fides

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-26 15:17:23
miniaturka

Bp Miziński: ważne, by mieć punkt odniesienia w zalewie informacji i dezinformacji

Istotę posiadania punktu odniesienia we współczesnym świecie mediów podkreślał sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński podczas wizyty w siedzibie Wydawnictwa Sióstr Loretanek w warszawskim Rembertowie.
2017-06-26 15:46:34
miniaturka

Rekolekcje: Perła ukryta w roli. Odkryj swoją wartość

Rekolekcje są adresowane do wszystkich, którzy poprzez trudne doświadczenia (np. porażkę, straty, poniżenie, zdradę, odrzucenie, biedę, brak pracy) utracili poczucie wartości, godności, czy sensu życia.
2017-06-26 16:06:25
miniaturka

Stolica Apostolska wstawia się za uwięzionym chińskim biskupem

Watykan przerywa milczenie w sprawie prześladowania Kościoła w Chinach. Rzecznik Stolicy Apostolskiej Greg Burke poinformował dziś, że pozostaje ona poważnie zaniepokojona sytuacją bp. Shao Zhumina.
2017-06-26 18:31:33
miniaturka

Abp Koch, Niemcy a homomałżeństwa

Niemieccy biskupi sprzeciwiają się forsowaniu tzw. „małżeństw jednopłciowych”.
2017-06-26 23:27:34
miniaturka

90-lecie kaplicy w Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim

Biskup kaliski Edward Janiak przewodniczył Mszy św. w kaplicy pw. Świętej Rodziny znajdującej się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczystość odbyła się z okazji 90. rocznicy poświęcenia i erygowania tej kaplicy.
2017-06-27 07:05:48
miniaturka
play

Ewangelia dla najmłodszych na 2 lipca 2017

Krótkie rozważania dotyczące niedzielnej Ewangelii, przygotowane przez ks. Mariusza Turczyńskiego z myślą o najmłodszych.