Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-26 15:00
ek / BP KEP

Bp Miziński: ważne, by mieć punkt odniesienia w zalewie informacji i dezinformacji

Istotę posiadania punktu odniesienia we współczesnym świecie mediów podkreślał sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński podczas wizyty w siedzibie Wydawnictwa Sióstr Loretanek w warszawskim Rembertowie.

Autor/źródło: Flickr/episkopat.pl, Eliza Bartkiewicz, licencja: CC BY

Bp Miziński zaznaczył, że takim punktem odniesienia zawsze było i jest obecnie właśnie to wydawnictwo. Podkreślił także znaczenie rzetelności w dzisiejszym przekazie medialnym. Jak mówił sekretarz generalny KEP, często zdarza się, że zamiast precyzyjnej i starannie przygotowanej informacji, narzucana jest jej interpretacja.


– Paleta wydarzeń jest ta sama, ale paleta interpretacji bardzo różna. (…) Trzeba rzetelnych źródeł informacji, które bazują nie na domysłach, ale na sprawdzonych faktach – powiedział bp Miziński. – Ważne jest dla nas, ludzi wierzących, że mamy punkty odniesienia, gdzie za informacją, czy w formie książkowej, czy czasopisma, gazety, mamy autorytet Kościoła. Dzisiaj wielu ludzi gubi się na płaszczyźnie wiary sięgając po coś co wydaje się katolickie – dodał.


Sekretarz generalny KEP podkreślił, że bez właściwej formacji ciężko jest w mediach dostrzec treści, które wychodzą poza nauczanie Kościoła.


Wydawnictwo Sióstr Loretanek to jedno z nielicznych wydawnictw katolickich w Polsce, które poszczycić się może niemal 90-letnią tradycją. Powstało ono z inicjatywy bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Loretanek, który dostrzegał i niezwykle cenił ewangelizacyjną potęgę słowa drukowanego. Obecnie wydawnictwo publikuje kilkadziesiąt pozycji rocznie.


W wydawanych przez siostry loretanki książkach, akcydensach i czasopismach dominuje tematyka formacji chrześcijańskiej i duchowości maryjnej. Podejmowane są także aktualne problemy moralno-społeczne dotyczące dzieci, młodzieży i dorosłych. Na siostrach spoczywa także niemal cały zakres zadań związanych z obsługą maszyn drukarskich i introligatorskich oraz komputerów. Część sióstr pracuje w redakcjach.


Szczegółowe informacje: www.loretanki.pl

BP KEP

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-26 14:18:44
miniaturka

Franciszek do osób zaangażowanych w walkę z rakiem

Papież przyjął członków Włoskiego Sojuszu na rzecz Walki z Nowotworem.
2017-06-26 14:23:46
miniaturka

Rekolekcje na rowerze

Już w najbliższą sobotę z Oświęcimia wyruszy Rajd dla Życia organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Kilkunastu śmiałków wyjedzie w rowerową trasę, by w piątek dotrzeć do Łodzi.
2017-06-26 14:33:19
miniaturka

Żywiec: rowerowa wyprawa ewangelizacyjna w drodze do Nordkapp

Dziewięciu rowerzystów, w tym dwóch księży, kontynuuje rozpoczętą w Żywcu pierwszą część swej kolejnej wyprawy ewangelizacyjnej.
2017-06-26 15:46:34
miniaturka

Rekolekcje: Perła ukryta w roli. Odkryj swoją wartość

Rekolekcje są adresowane do wszystkich, którzy poprzez trudne doświadczenia (np. porażkę, straty, poniżenie, zdradę, odrzucenie, biedę, brak pracy) utracili poczucie wartości, godności, czy sensu życia.
2017-06-26 16:06:25
miniaturka

Stolica Apostolska wstawia się za uwięzionym chińskim biskupem

Watykan przerywa milczenie w sprawie prześladowania Kościoła w Chinach. Rzecznik Stolicy Apostolskiej Greg Burke poinformował dziś, że pozostaje ona poważnie zaniepokojona sytuacją bp. Shao Zhumina.
2017-06-26 18:17:41
miniaturka

Watykan w ONZ o współpracy międzynarodowej w sprawach migracji

„Przemieszczanie się ludności to realia naszych czasów i należy do tego podejść w sposób dalekowzroczny” – wskazał podsekretarz sekcji poświęconej migrantom w dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.