Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-23 09:07
RA

V Zjazd Duchowej Rodziny Mariańskiej

W niedzielę 25 czerwca, już po raz piąty do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym przybędą wierni należący do Duchowej Rodziny Mariańskiej, aby dziękować za otrzymane łaski i prosić o wstawiennictwo Bożą Rodzicielkę.

Bazylika w Licheniu
Autor/źródło: Robert Adamczyk

Uroczystej Mszy św. o godz. 12:00 w intencji wszystkich ofiarodawców, dobrodziejów i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej przewodniczył będzie ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego Sanktuarium.

„W tym roku obchodzimy 50. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej. Od dnia, gdy kard. Stefan Wyszyński ukoronował Panią Licheńską, Sanktuarium bardzo mocno się zmieniło. Zaczęły przybywać rzesze pielgrzymów, a zewnętrzne oblicze przeszło prawdziwą metamorfozę – przede wszystkim zbudowano bazylikę, wokół której powstał piękny ogród, wybudowano kapliczki, pomniki, domy pielgrzyma. A wszystko dzięki ofiarności wiernych” – powiedział ks. Wiktor Gumienny MIC.

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej jest miejscem modlitwy, skupienia i wyciszenia, ale także przestrzenią dla odpoczynku i nabrania sił - zarówno tych fizycznych, jak i duchowych. Jego wygląd jest dziełem nie tylko posługujących tu od ponad sześćdziesięciu lat księży marianów, ale przede wszystkim wielu darczyńców i dobrodziejów zrzeszonych w tzw. Duchowej Rodzinie Mariańskiej.

Do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie zachęcają księża marianie posługujący w licheńskim Sanktuarium.

Licheń Stary, 20 czerwca 2017 r.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy