Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-22 08:26
AC / Radio Watykańskie

Sudan Południowy: nadal mamy nadzieję na przyjazd Papieża

Bp Kussala wezwał katolików i wszystkich mieszkańców Sudanu Płd., by każdy według własnych możliwości uczynił wszystko, by zapanował pokój, bo to jedyny sposób, aby w najbliższym czasie móc przyjąć Papieża.

Autor/źródło: www.maitri.pl, Archiwum Ruchu MAITRI , licencja: CC BY

„Naszym wielkim pragnieniem, nadzieją i oczekiwaniem jest, że projekt pieglrzymki Papieża Franciszka nie został całkowicie odrzucony, ale że będzie go można na nowo przemyśleć i że Sudan Południowy będzie mógł przyjąć Ojca Świętego jako odnowiony naród” – powiedział przewodniczący tamtejszej Konferencji Episkopatu. Biskup Eduardo Hiiboro Kussala wezwał katolików i wszystkich mieszkańców Sudanu Południowego, aby każdy według własnych możliwości uczynił wszystko, aby zapanował pokój, bo to jedyny sposób, aby w najbliższym czasie móc przyjąć Papieża.

Sudan Południowy, najmłodsze państwo świata, od kilku lat znajduje się w bardzo poważnym kryzysie politycznym, który doprowadził do wyniszczającej wojny domowej. Do tej pory zginęło w niej około 300 tys. osób. Zdaniem biskupa Kussala obecna trudna sytuacja jest spowodowana napięciami między plemionami oraz poszczególnymi regionami, a także niepewnością i podziałami politycznymi. Wszystko, co możemy teraz w tej sprawie zrobić – podkreślił afrykański hierarcha – to wzmacniać działania zmierzające do pokoju i tworzyć atmosferę sprzyjającą ewentualnej wizycie Papieża.

pp/ rv, vaticaninsider

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-21 18:15:47
miniaturka
play

Papież do Polaków: patrzeć w niebo i myśleć o świętych

Zwracając się do obecnych na audiencji Polaków, Franciszek podkreślił, że trzeba mieć odwagę, aby patrzeć w niebo i myśleć o świętych, którzy są świadkami nadziei, przykładem życia i wstawiają się za nami.
2017-06-21 20:14:45
miniaturka

Program Zarządzania Kościołem (PCM)

Papieski Uniwersytet Świętego Krzyża w Rzymie zorganizował dla kapłanów, osób świeckich i członków zakonów, którzy działają w przestrzeni ekonomicznej i administracyjnej Kościoła, specjalistyczny kurs zarządzania Kościołem.
2017-06-21 20:26:02
miniaturka

Katolicka Telewizja Internetowa - Nowy Kierunek Studiów na UKSW

„Możemy wybudować wiele kościołów. Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, te kościoły będą puste”. Te słowa św. Maksymiliana Marii Kolbego stały się inspiracją do stworzenia nowych studiów teologicznych pod nazwą: Katolicka Telewizja Internetowa.
2017-06-22 08:49:20
miniaturka

Dziesięciolecie zjednoczenia rosyjskiego prawosławia

Sobór Arcybiskupi Rosyjskiego Prawosławia wydał przesłanie wzywające do usunięcia w Rosji wszelkich symboli jak się wyrażono "bezbożnego systemu totalitarnego".
2017-06-22 09:19:17
miniaturka

Stacja7.pl: zapisy na Akademię Dziennikarstwa

Odbędzie się druga edycja Akademii Dziennikarstwa, która prowadzona jest przez Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie oraz portal Stacja7.pl.
2017-06-22 10:02:16
miniaturka

Zobacz radość 15 tysięcy osób na Jasnej Górze podczas koncertu Armii Dzieci

Niezwykła relacja wideo TV TRWAM z koncertu XVIII Pielgrzymki PKRD na Jasną Górę.