Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-11-18 10:33
iz / www.episkopat.pl

Doroczne rekolekcje biskupów

„Idźcie i głoście” to temat przewodni dorocznych rekolekcji biskupów, które rozpoczną się w najbliższy wtorek 22 listopada na Jasnej Górze. W ciągu czterech dni nauki rekolekcyjne będzie głosił o. Ryszard Szmydki OMI.

Autor/źródło: www.episkopat.pl

Rekolekcje biskupów rozpoczną się we wtorek 22 listopada wieczorem modlitwą przed Najświętszym Sakramentem i zakończą  się w piątek, 25 listopada po południu. We środę Mszy św. z Jutrznią o godz. 7.45 będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. Ta Msza św. będzie sprawowana w języku łacińskim. Drugiego dnia zaś kard. Kazimierz Nycz. Rekolekcje zakończy w piątek Msza św. w Kaplicy Matki Bożej o  godz. 11.00. Przewodniczyć jej będzie prymas Polski abp Wojciech Polak.


W ciągu czterodniowego spotkania na Jasnej Górze biskupi wysłuchają ośmiu nauk rekolekcyjnych, które wygłosi o. Ryszard Szmydki ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Pierwsza z nauk będzie wprowadzała w temat rekolekcji „Idźcie i głoście”. W drugim dniu biskupi wysłuchają trzech konferencji „Ojciec posyła Syna”, „Jezus Chrystus posyła uczniów” i „Kościół misyjny z natury”. W czwartek o. Szmydki wygłosi nauki zatytułowane kolejno: „Biada mi gdybym nie głosił”, „Głoście Ewangelię”, „Będziecie moimi świadkami”. W piątek, na zakończenie rekolekcji biskupi wysłuchają ósmej konferencji „Matka ewangelizacji”.


Czwartek, 24 listopada, będzie dniem sakramentu pokuty i pojednania. Każdy dzień biskupi zakończą Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Matki Bożej. Pierwszego dnia będzie mu przewodniczył bp Henryk Wejman, drugiego bp Rafał Markowski, a trzeciego bp Wiesław Szlachetka.


W tym roku lekturą towarzyszącą biskupom będzie książka „Bóg albo nic. Rozmowa o wierze” kard. Roberta Saraha i Nicolasa Diata.


Równolegle z rekolekcjami biskupów odbędą się też już tradycyjnie rekolekcje dla ich kierowców.

http://episkopat.pl/doroczne-rekolekcje-biskupow/Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Jasna Góra, rekolekcje biskupów