Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-21 20:21
dr Marek Sobisz

Katolicka Telewizja Internetowa - Nowy Kierunek Studiów na UKSW

„Możemy wybudować wiele kościołów. Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, te kościoły będą puste”. Te słowa św. Maksymiliana Marii Kolbego stały się inspiracją do stworzenia nowych studiów teologicznych pod nazwą: Katolicka Telewizja Internetowa.

Autor/źródło: http://ktvi.uksw.edu.pl/

Są to pierwsze w Polsce, elitarne studia dla młodych ludzi, którzy interesują się dziennikarstwem, środkami komunikacji społecznej, a przede wszystkim są zafascynowani nowoczesnym przekazem telewizyjnym. To studia dla tych, którzy chcą łączyć chrześcijańskie wartości z tworzeniem wysokich jakościowo propozycji komunikatów internetowych w formie programów, webinariów, reklam i innowacyjnych produktów.

Rynek pracy przyszłych dziennikarzy ulega nieustannym zmianom. Tradycyjna telewizja ustępuje miejsca internetowej. Naszą unikalną ofertę kierujemy zatem do pasjonatów zainteresowanych pracą w nowoczesnych mediach i wszędzie tam, gdzie nowoczesne media znajdują zastosowanie: marketing, reklama, projektowanie życia społecznego, innowacje, doradztwo, coaching i wiele innych. Nasi absolwenci należeć będą do wąskiej grupy specjalistów, dla których telewizja internetowa nie będzie mieć żadnych tajemnic.


5 x W o Katolickiej Telewizji Internetowej

WHO Kto? – Wydział Teologiczny na UKSW, Katedra Teologii Pastoralnej i Nauk Pomocniczych

WHEN Kiedy? – Październik 2017

WHAT Co? – zaprasza maturzystów oraz wszystkich zainteresowanych poznawaniem tajników tworzenia i funkcjonowania TV Internetowej

WHY Dlaczego? – pierwsze studia teologiczne dla specjalistów w obszarze katolickiej telewizji internetowej

WHERE Gdzie? – Warszawa, ul. Dewajtis 5

+ W jaki sposób? – Studenci nauczą się łączyć wartości chrześcijańskie z praktyką medialną. Pod kierunkiem wybitnych specjalistów, za pomocą profesjonalnego sprzętu telewizyjnego będą zdobywać doświadczenie medialne w studio telewizyjnym i w terenie.

Ta pionierska specjalność służy przede wszystkim poznaniu tajników dziennikarstwa telewizyjnego w Internecie. Została stworzona z myślą o praktycznym przygotowaniu studentów do tworzenia i realizowania telewizji internetowej. Studenci zdobędą zatem praktyczne umiejętności operatora, montażysty, scenografa, scenarzysty, specjalisty od dźwięku i światła. Ponadto nauczą się pracy dziennikarskiej w mediach społecznościowych, marketingu, reklamie i projektowaniu życia społecznego.


Katolicka Telewizja Internetowa pomoże studentom rozwinąć ich zainteresowanie dziennikarstwem i nowymi mediami; umożliwi im poznanie nowoczesnych technologii montażu, przesyłania i emisji programu TV; nauczy ich prowadzenia transmisji przy pomocy mobilnego studia telewizyjnego z wydarzeń społecznych, kulturalnych, religijnych, patriotycznych z każdego miejsca objętego zasięgiem sieci LTE w parafii, czy lokalnej społeczności. Student pozna również tajniki posługiwania się kamerą, nagrywania dźwięku, wykorzystania światła w studiu, a także montowania obrazu i dźwięku. Równolegle nasi studenci popracują nad kreatywnością, tworzeniem innowacyjnych rozwiązań dla marketingu internetowego, możliwych dróg zastosowań i komercjalizacji pomysłów zrealizowanych za pomocą i w obszarze telewizji internetowej. Tworzenie skutecznych reklam internetowych, budowa nowoczesnych strategii komunikacji z zastosowaniem telewizji internetowej, czy wreszcie self-branding i własny blog, kanał w mediach w społecznościowych, bądź wiele innych dróg samorealizacji dla naszych studentów nie będzie miało tajemnic.

Nasi absolwenci będą przygotowani do pracy reportera, prezentera, scenarzysty, scenografa, kierownika produkcji, menadżera telewizji internetowej. Z łatwością odnajdą się w nowoczesnych działach marketingu, agencjach reklamowych, i wszędzie tam, gdzie telewizja internetowa znajduje zastosowanie: biznes, doradztwo, coaching, sektor społeczny, polityka i wiele innych.

Nasi absolwenci nauczą się posługiwać różnymi gatunkami dziennikarskimi. Atutem oferowanej specjalności będzie praktyczne przygotowanie studentów do zastosowania zdobytej wiedzy dziennikarskiej i teologicznej w środowiskach lokalnych, wspólnotach parafialnych, do aktywizacji środowisk katolickich i kreowania nowych niebanalnych propozycji wartości dla wymagających odbiorców.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o rozpowszechnienie tych informacji na stronach internetowych i w biuletynach. Zapraszamy do współpracy kapłanów, osoby zakonne, liderów organizacji religijnych i świeckich, aktywistów samorządowych. Chcemy dotrzeć z naszą ofertą studiów do ludzi aktywnych, przedsiębiorczych, pomysłowych, dla których mamy propozycję solidnej formacji teologicznej połączonej z kształceniem umiejętności medialnych.  

Wszelkie informacje o studiach teologicznych: Katolicka Telewizja Internetowa, które prowadzone będą na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, można znaleźć na stronie internetowej: www.ktvi.uksw.edu.pl , na której znajdują się również materiały do pobrania i rozpowszechniania.


KONTAKT

Marlena Kałużyńska-Tyburska – koordynator KTvI

marlena-tyburska@wp.pl

tel. 794 692 468


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-06-21 17:55:27
miniaturka
play

Papież: niech Pan da nam nadzieję do bycia świętymi

„W każdej chwili życia towarzyszy nam ręka Boga, a także dyskretna obecność wszystkich wierzących, którzy «odeszli przed nami ze znakiem wiary»” - przypomniał Papież wiernym zebranym na Placu św. Piotra na audiencji generalnej.
2017-06-21 18:15:47
miniaturka
play

Papież do Polaków: patrzeć w niebo i myśleć o świętych

Zwracając się do obecnych na audiencji Polaków, Franciszek podkreślił, że trzeba mieć odwagę, aby patrzeć w niebo i myśleć o świętych, którzy są świadkami nadziei, przykładem życia i wstawiają się za nami.
2017-06-21 20:14:45
miniaturka

Program Zarządzania Kościołem (PCM)

Papieski Uniwersytet Świętego Krzyża w Rzymie zorganizował dla kapłanów, osób świeckich i członków zakonów, którzy działają w przestrzeni ekonomicznej i administracyjnej Kościoła, specjalistyczny kurs zarządzania Kościołem.
2017-06-22 08:28:18
miniaturka

Sudan Południowy: nadal mamy nadzieję na przyjazd Papieża

Bp Kussala wezwał katolików i wszystkich mieszkańców Sudanu Płd., by każdy według własnych możliwości uczynił wszystko, by zapanował pokój, bo to jedyny sposób, aby w najbliższym czasie móc przyjąć Papieża.
2017-06-22 08:49:20
miniaturka

Dziesięciolecie zjednoczenia rosyjskiego prawosławia

Sobór Arcybiskupi Rosyjskiego Prawosławia wydał przesłanie wzywające do usunięcia w Rosji wszelkich symboli jak się wyrażono "bezbożnego systemu totalitarnego".
2017-06-22 09:19:17
miniaturka

Stacja7.pl: zapisy na Akademię Dziennikarstwa

Odbędzie się druga edycja Akademii Dziennikarstwa, która prowadzona jest przez Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie oraz portal Stacja7.pl.