Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-06-21 13:20
MG / Dorota Swat

5 numer L'Osservatore Romano: wizyta Papieża w Egipcie

Wizyta Papieża w Egipcie trwała niewiele godzin, lecz pozostawiła jednoznaczne wskazania w odniesieniu do trzech dziedzin: polityki, dialogu z islamem i ruchu ekumenicznego.

L'Osservatore Romano 5/2017
Autor/źródło: OR

«Bogu podoba się jedynie wiara wyznawana życiem, bo jedyną skrajnością dozwoloną wierzącym jest ekstremalna miłość! Wszelkie inne ekstremizmy nie pochodzą od Boga» powiedział Franciszek w homilii wygłoszonej w Egipcie. «Prawdziwa wiara to ta, która sprawia, że jesteśmy bardziej współczujący, bardziej miłosierni, uczciwsi i bardziej ludzcy; to ta wiara, która ożywia serca, aby je doprowadzić do kochania wszystkich bezinteresownie, bez różnic i preferencji; to ta wiara, która sprawia, że w drugiej osobie nie widzimy wroga, którego trzeba pokonać, ale brata, którego należy kochać, któremu trzeba służyć i pomagać; to ta wiara, która prowadzi nas do szerzenia, obrony i tworzenia kultury spotkania, dialogu, szacunku i braterstwa». Wizyta Papieża w Egipcie trwała niewiele godzin, lecz pozostawiła jednoznaczne wskazania w odniesieniu do trzech dziedzin: polityki, dialogu z islamem i ruchu ekumenicznego. Konieczne jest sprzeciwianie się wojnie i terroryzmowi, który od zbyt wielu lat nęka tę część świata. Konieczne jest sprzeciwianie się instrumentalizacji religii i stanowcze «nie» dla przemocy. Ruch ekumeniczny postępuje naprzód również w tragicznej i bolesnej rzeczywistości prześladowań i męczeństwa licznych chrześcijan ze wszystkich wspólnot wyznaniowych, zabijanych przez fanatycznych fundamentalistów.

W najnowszym numerze L'Osservatore Romano znajdziemy m.in. teksty papieskie z podróży do Egiptu i Fatimy, a także artykuły z miesięcznika «kobiety kościół świat», poświęcone samotności kobiet po dokonaniu aborcji.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Fatima, Watykan, L'Osservatore Romano, Egipt, dokumenty papieskie