Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-20 14:17
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Papież do uczestników światowego kongresu mediów katolickich

Do szukania wciąż nowych środków technicznych i społecznych, jakie pomogą w powszechnej misji głoszenia Ewangelii, zachęca Franciszek pracowników mediów katolickich.

Autor/źródło: Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska, ks. Wojciech Parfianowicz, licencja: CC BY

Słowa Papieża przekazał sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin w przesłaniu na rozpoczęty 19 czerwca światowy kongres mediów katolickich SIGNIS.

Spotkanie odbywa się w Québecu i potrwa 4 dni. Papież zaprasza w sposób szczególny dziennikarzy do przekazywania innym nadziei, co współgra z tematem wydarzenia: „Media na rzecz kultury pokoju: promować historie pełne nadziei”.

Podczas kongresu uczestnicy wymieniają się własnymi doświadczeniami oraz poznają nowe możliwości użycia środków komunikacji w celu skuteczniejszego i bardziej autentycznego głoszenia Ewangelii. Zostanie również przedstawiona reforma mediów watykańskich.

Jedną z poruszonych kwestii będzie kinematografia i powrót tematu wiary we współczesnych produkcjach na tym polu. Dlatego też podczas kongresu reżyser Martin Scorsese, twórca filmu „Milczenie” opowiadającego o prześladowaniach jezuitów i chrześcijan w XVII-wiecznej Japonii, otrzyma specjalną nagrodę SIGNIS „za wyjątkowe osiągnięcia filmowe”.

tm/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-20 13:00:16
miniaturka

Krajowe Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny dobiega końca

W Gnieźnie dobiega końca I Krajowe Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny. To spotkanie osób - zarówno duchownych jak i świeckich - zajmujących się pomocą małżeństwom i rodzinom.
2017-06-20 13:31:53
miniaturka

„Lato z Chrystusem na Mazurach” – zaproszenie do Giżycka

Jak co roku na pierwszą sobotę i niedzielę lipca (1 i 2 lipca) św. Brunon zaprasza na uroczystości do Giżycka.
2017-06-20 13:52:50
miniaturka

Ks. Franciszek Rogaczewski patronem tramwaju w Gdańsku

Rektor, budowniczy, społecznik, aresztowany i osadzony w obozie Stutthof – błogosławiony ks. Franciszek Rogaczewski został patronem gdańskiego tramwaju.
2017-06-20 14:48:19
miniaturka

Bp Libera do księży: nie bójcie się pracy z młodzieżą!

Czternastu księży z diecezji płockiej, którzy w 1992 roku przyjęli święcenia kapłańskie z rąk bp. Zygmunta Kamińskiego, obchodziło swój kapłański jubileusz.
2017-06-20 15:17:35
miniaturka

Radom: Diecezjalne Forum Młodych przygotowaniem do Synodu Biskupów

Targi Wspólnot w centrum Radomia, koncert Siewców Lednicy oraz Apel Młodych, połączony z koncertem "Nieziemskie Granie" - to wszystko odbędzie się w ramach wrześniowego Forum Młodych.
2017-06-20 15:52:57
miniaturka

Warszawa: rozpoczął się Wakacyjny Zjazd Misjonarzy

Prawie 100 kapłanów diecezjalnych i zakonnych, sióstr zakonnych oraz osób świeckich pracujących w 97 krajach świata bierze udział w trwającym do czwartku Wakacyjnym Zjeździe Misjonarzy, który odbywa się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.