Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-06-18 07:39
AC

W dobrych zawodach wystąpili

To były naprawdę dobre zawody. 17 czerwca w Katowicach odbyła się gra terenowa, przybliżająca osobę Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Autor/źródło: opoka.news

Termin "Biegu na Blachę" nie był przypadkowy. 17 czerwca 2017 roku przypadała 75. rocznica nawrócenia ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. Wydarzenie zorganizowane zostało wspólnie przez różne diakonie Ruchu Światło-Życie, działające w Archidiecezji Katowickiej.

"Bieg na Blachę" to bezprecedensowa gra terenowa w 30. rocznicę śmierci ks. Franciszka Blachnickiego. Organizatorów, wolontariuszy i uczestników nie zraziła pogoda. Biegu nie odwołano. I dobrze, bo wszystkim dopisywał humor, mimo mżawki.

Oazowe drużyny przemierzały Katowice, odwiedzając miejsca, które są związane z ks. Franciszkiem Blachnickim. Mieli do dyspozycji specjalnie przygotowaną mapę z zaznaczonymi punktami. Na poszczególnych stacjach Biegu wykonywali zadania. Liczyła się wiedza, ale i liczył się czas.

Po dobiegnięciu na metę, nadszedł czas na odpoczynek i poczęstunek. O 18.00 udano się wspólnie na Eucharystię, a po niej wysłuchano konferencji gościa specjalnego dr. Andrzeja Sznajdera, który opowiedział o życiu ks. Franciszka Blachnickiego.

Warto podkreślić, że drużyny były bardzo kreatywne i miały swoje nazwy. Zwyciężyła drużyna, która nazwała się "Purpurowa Strzała".

Patronatem honorowym wydarzenie objął Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej ks. Ryszard Nowak.

Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji. Zdjęcia w albumie: Grzegorz Załucki i Tomasz Szołtysek.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Katowice, Ruch Światło-Życie, Oaza, Franciszek Blachnicki, bieg na blachę