Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-16 18:45
ek / Radio Watykańskie

USA: biskupi o nadużyciach seksualnych, imigracji i młodych

Specjalną Mszą z modlitwami za ofiary nadużyć seksualnych w Kościele rozpoczęto 14 czerwca zebranie plenarne katolickich biskupów USA.

Autor/źródło: Andrartes/Pixabay

W ten sposób hierarchowie Stanów Zjednoczonych pragnęli odpowiedzieć na apel Papieża Franciszka oraz wezwali wiernych do uczestnictwa w podobnych liturgiach w całym kraju.


W czasie dwudniowych obrad zastanawiano się nad przyszłym synodem biskupów dotyczącym młodych. Hierarchowie wysłuchali również podsumowania półrocznej pracy grupy roboczej ds. imigracji. Wskazano na dotychczasowe osiągnięcia w postaci pomocy duszpasterskich, duchowych oraz politycznych na rzecz uchodźców, m.in. walki z wyolbrzymionym strachem przed ich napływem. Dodano jednak, iż pozostaje koniecznym dookreślenie, co znaczy miłosierdzie i sprawiedliwość względem migrantów w USA.


tm/ rv, sir

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-16 16:11:53
miniaturka

Ks. Subocz: Straszenie uchodźcami przestaje być nośnym argumentem

- Polacy przyzwyczaili się, że ciągle są straszeni uchodźcami, ale z upływem czasu przestaje to być nośny argument - mówi KAI ks. Marian Subocz, dotychczasowy dyrektor Caritas Polska.
2017-06-16 17:50:03
miniaturka

Calais: pomagajmy migrantom, ale nie u nas

Według ks. Jean-Marie Rauwel'a - proboszcza z Calais, najpowszechniejsza dziś we Francji reakcja na liczny napływ migrantów to: „niech idą gdzie indziej!”
2017-06-16 18:07:05
miniaturka
play

Teraz i w godzinę śmierci...

Wielka epicka opowieść o sile różańca, splecionych z nim losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana i wykpiwana przez wielu modlitwa. Modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe…
2017-06-16 22:20:43
miniaturka

Anglikanie zadowoleni z ekumenicznego przyśpieszenia Papieża Franciszka

Ojciec Święty przyjął na audiencji przedstawiciela Wspólnoty Anglikańskiej przy Stolicy Apostolskiej abp. Davida Moxona, który kończy swoją misję w Watykanie i powraca do rodzimej diecezji w Nowej Zelandii.
2017-06-17 07:58:05
miniaturka

Niemcy: episkopat złożył hołd b. kanclerzowi H. Kohlowi

Helmut Kohl był osobowością mającą dalekosiężne spojrzenie historyczne. Wraz z jego śmiercią kończy się pewna era – tak na wiadomość o zgonie tego polityka zareagował przewodniczący Niemieckiej Konferencji Biskupów kard. Reinhard Marx.
2017-06-17 08:11:14
miniaturka

Papież Franciszek na Twitterze

W swoich dwóch ostatnich wpisach, Papież Franciszek przypomina o wypełnianiu przykazania miłości bliźniego.