Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-16 09:05
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Watykan odpowiada na niepokoje w sprawie kryzysu w Wenezueli

„Poważne i szczere negocjacje pomiędzy stronami, oparte na bardzo jasnych wytycznych, zaczynając od rozpisania przewidzianych przez konstytucję wyborów, mogłyby rozwiązać trudną sytuację w Wenezueli”. - napisał kard. Parolin.

Autor/źródło: pixabay.com

Opinię Stolicy Apostolskiej dotyczącą sytuacji w Wenezueli przedstawiono w liście, który w imieniu Ojca Świętego przesłał Sekretarz Stanu do byłych prezydentów niektórych krajów Ameryki Łacińskiej.

Wcześniej pisali oni do Papieża zaniepokojeni sytuacją w Wenezueli oraz szkodami, jakie może ona spowodować w państwach regionu. Politycy ci, z Kostaryki, Urugwaju, Panamy, Kolumbii i Boliwii, w 2016 r. uczestniczyli jako obserwatorzy w wyborach parlamentarnych w Wenezueli, które wygrała opozycja względem urzędującego prezydenta Nicolasa Maduro.

W liście kard. Pietro Parolin zapewnia, iż Franciszek nieustannie ma na uwadze cierpienia mieszkańców pogrążonego w kryzysie politycznym kraju. W tekście zaznaczono także, że Ojciec Święty jest gotów przyjąć na audiencji grupę zaniepokojonych byłych prezydentów państw regionu.

tm/ rv, ilsismografo


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Wenezuela, kard. Pietro Parolin, Ameryka Łacińska, kryzys polityczny