Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-16 08:35
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Okazje, które stwarza podróż Franciszka do Kolumbii

„Oczekiwanie na przyjazd Ojca Świętego w Kolumbii jest bardzo duże, codziennie mówi się o podróży, do jakiej dojdzie we wrześniu” wskazał wiceprzewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej.

Autor/źródło: pixabay.com

Prof. Guzman Carriquiry podkreślił, że w Kolumbii po 60 latach walk pomiędzy rządem, a rebeliantami FARC, „powstała kultura przemocy trudna do wykorzenienia”, dlatego szczególnie ważne pozostaje zaangażowanie Franciszka w prowadzenie dialogu. Jeden z punktów wizyty Ojca Świętego stanowić ma właśnie „spotkanie pojednania”, w którym będą uczestniczyć ofiary konfliktu oraz członkowie bojówek.

Zdaniem prof. Carriquiry’ego Papież podczas pobytu w Kolumbii, największego na świecie producenta kokainy, odniesie się również do kwestii handlu narkotykami. Problem ten dotyka całej Ameryki Łacińskiej, powodując rosnącą korupcję, kulturę przemocy i jest powiązany z kryzysem politycznym i gospodarczym w regionie.

Kolejny punkt pielgrzymki Franciszka ma stanowić spotkanie z biskupami ze wszystkich krajów owej części świata, w czasie którego najprawdopodobniej Ojciec Święty poruszy najbardziej palące kwestie tamtego obszaru geograficznego.

tm/ rv, lastampa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-15 22:56:58
miniaturka

Bp Napierała: bez Boga ludzie popadają w działania, które uwłaczają ich godności

- Bez Boga ludzie popadają w działania, które uwłaczają ich godności, które są przeciw ich rozumowi, zdrowemu rozsądkowi, przeciw naturze - mówił bp Stanisław Napierała podczas uroczystości Bożego Ciała w Koźminku. Po Mszy św. odbyła się procesja do czterech ołtarzy.
2017-06-16 00:22:47
miniaturka

Bp Janiak: bądźmy apostołami jedności

- Bądźmy apostołami jedności w naszych rodzinach, pracy, sąsiedztwie, w naszym mieście, naszym narodzie - mówił biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył uroczystościom Bożego Ciała w Kaliszu.
2017-06-16 08:15:23
miniaturka

Władze palestyńskie spierają się z Hamasem, nie będzie prądu dla Gazy

Izrael przygotowuje się do ograniczenia dostaw energii elektrycznej dla Strefy Gazy, co będzie miało katastrofalne skutki społeczne. Tym razem jednak odpowiedzialność za tę dramatyczną sytuację leży po stronie palestyńskiej.
2017-06-16 09:11:33
miniaturka

Watykan odpowiada na niepokoje w sprawie kryzysu w Wenezueli

„Poważne i szczere negocjacje pomiędzy stronami, oparte na bardzo jasnych wytycznych, zaczynając od rozpisania przewidzianych przez konstytucję wyborów, mogłyby rozwiązać trudną sytuację w Wenezueli”. - napisał kard. Parolin.
2017-06-16 09:34:40
miniaturka

Cudowne obrazy wracają na Ukrainę

W ostatnim czasie na Ukrainie dynamicznie odradzają się miejsca kultu maryjnego, które w okresie prześladowania Kościoła w Związku Radzieckim zostały zamknięte i zrujnowane.
2017-06-16 10:05:33
miniaturka
play

Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę

O wolność od nałogów, przemianę, uzdrowienie rodzin i wszystkich uzależnionych – będą modlili się w najbliższą sobotę i niedzielę na Jasnej Górze uczestnicy 36. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości.