Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-15 19:00
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Benedykt XVI: modli się i nie mówiąc - mówi

Papież Benedykt modli się, wspiera i dziękuję, a ponadto przygotowuje się do tego, o czym tyle razy pisał i mówił – stwierdził jego osobisty sekretarz, przemawiając na prezentacji nowej książki o Papieżu Seniorze.

Autor/źródło: Sergey Kozhukhov, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org

Na prezentacji książki o Papieżu Seniorze (Maria Giuseppina Buonanno i Luca Caruso: „Józef Ratzinger – Benedykt XVI. Obrazy życia” - „Joseph Ratzinger – Benedetto XVI. Immagini di una vita”), abp Georg Gaenswein powiedział, że każdego wieczoru wychodzą razem na mały spacer, który zaczyna się i kończy przy Grocie Matki Bożej z Lourdes w Ogrodach Watykańskich, i odmawiają różaniec. Wcześniej spacer był dłuższy, teraz dystans się zmniejszył, ale siła serca jest większa. 

„Obecność Papieża Benedykta – zauważył jego osobisty sekretarz – jest bardzo cicha, ale cieszy się on uznaniem wielu, szczególnie jego oddanie modlitwie. Nie mówiąc – mówi: jest to mówienie w sposób milczący, które, ufam, pomaga wielu osobom, Kościołowi i całemu Ludowi Bożemu” – dodał abp Gaenswein.

pp/ rv, sir


Zdjęcie: Pope Benedictus XVI, autor: Sergey Kozhukhov, licencja: CC BY-SA 3.0


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Watykan, książka, Benedykt XVI, papież senior, Joseph Ratzinger, abp Georg Gaenswein