Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-17 15:45
iz / http://www.jasnagora.com/wydarzenie-10617

Tegoroczne Roraty Małego Gościa Niedzielnego będą o Jasnej Górze

Materiały duszpasterskie na tegoroczny okres Adwentu przygotowuje szereg wydawnictw i wydziałów duszpasterskich polskich diecezji. Dotyczą one m.in. jubileuszu 300. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej(więcej: www.jasnagora.com).

Autor/źródło: www.jasnagora.com

Informowaliśmy już o materiałach opracowanych przez archidiecezje częstochowską: Wydawnictwo „Regina Poloniae”, Tygodnik Katolicki „Niedziela” i Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Dziś pragniemy poinformować, że jubileusz koronacji jest także treścią materiałów na Adwent 2016, przygotowanych przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego”.


Lampion na tegoroczne Roraty znajdzie się w grudniowym numerze „Małego Gościa Niedzielnego”, dostępnym od czwartku, 17 listopada.


„Od września tego roku paulini na Jasnej Górze obchodzą 300. rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej - czytamy w zaproszeniu 'Małego Gościa Niedzielnego' - Dlatego tegoroczne roraty opowiadają o Jasnej Górze. Ich uczestnicy będą mieli okazję poznać fascynującą historię klasztoru i Cudownego Obrazu, a także rolę Maryi w dziejach Polski i konkretnych ludzi”.


Dodatkowym elementem tegorocznych Rorat jest skarbona, do której dzieci będą mogły wrzucać swoje prośby i podziękowania. Na zakończenie Rorat intencje należy wysłać na Jasną Górę. Tu paulini złożą je przed obrazem Matki Bożej.


Materiały dla dzieci:

- plansza i obrazki na każdy dzień Rorat w postaci dwóch koron i 18 wotów


Materiały dla księży:

- zeszyt z naukami roratnimi

- płyta CD z krótkimi fragmentami nauk roratnich, pieśnią 'Bogurodzica', Apelem Jasnogórskim oraz trzema piosenkami Arki Noego w nowej aranżacji


Materiały do kościoła:

- dekoracja z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej i klasztorem jasnogórskim oraz 18 wotów - obrazków do przymocowania na dekoracji w kolejne dni Rorat

- tekturowa skarbona na prośby i podziękowania do Matki Bożej.


Więcej informacji: malygosc.pl


o. Stanisław Tomoń

BPJG/ es


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-17 12:41:42
miniaturka

Ruszyła akcja pro-life "Kalendarz 2017"

Kalendarz 2017 – to cegiełka na dofinansowanie wyprawek szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin oraz prowadzenie akcji w obronie życia
2016-11-17 13:25:54
miniaturka

"Wstań z kanapy... głoś Jezusa!" - rekolekcje w Częstochowie

Kiedy organizatorzy rekolekcji wymyślali temat przewodni, nie sądzili, że taki będzie program duszpasterski dla młodzieży - #ZEJDZZKANAPY
2016-11-17 14:40:04
miniaturka

Przyjęcie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – rozmowa z bp. Andrzejem Czają

Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana oraz poświęcenia Mu życia osobistego, rodzinnego i społecznego wyraża wolę budowania królestwa Bożego, dlatego można żywić nadzieję, że Bóg temu dziełu pobłogosławi – stwierdza w rozmowie z KAI bp Andrzej Czaja.
2016-11-17 16:20:45
miniaturka

Papież na Twitterze: stawajmy się narzędziem miłosierdzia Boga

Nie wystarczy doświadczyć miłosierdzia Boga we własnym życiu; trzeba też stać się jego narzędziem dla innych - napisał papież Franciszek na Twitterze.
2016-11-17 17:13:04
miniaturka

Abp Zenari: nie bombardujcie nadziei mieszkańców Syrii

„Zatrzymajcie przemoc. Nie zabijajcie, nie bombardujcie nadziei. Otwórzcie korytarze humanitarne” - apeluje do świata nuncjusz apostolski w Syrii.
2016-11-17 17:33:55
miniaturka

Katolicy Szwecji po wizycie Papieża: był to szczególny przywilej

Rzeczniczka diecezji sztokholmskiej: „Było to wielkie wyzwanie dla naszej małej diecezji, ale wszystko się udało, jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni”.