Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-11-17 15:45
iz / http://www.jasnagora.com/wydarzenie-10617

Tegoroczne Roraty Małego Gościa Niedzielnego będą o Jasnej Górze

Materiały duszpasterskie na tegoroczny okres Adwentu przygotowuje szereg wydawnictw i wydziałów duszpasterskich polskich diecezji. Dotyczą one m.in. jubileuszu 300. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej(więcej: www.jasnagora.com).

Autor/źródło: www.jasnagora.com

Informowaliśmy już o materiałach opracowanych przez archidiecezje częstochowską: Wydawnictwo „Regina Poloniae”, Tygodnik Katolicki „Niedziela” i Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Dziś pragniemy poinformować, że jubileusz koronacji jest także treścią materiałów na Adwent 2016, przygotowanych przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego”.


Lampion na tegoroczne Roraty znajdzie się w grudniowym numerze „Małego Gościa Niedzielnego”, dostępnym od czwartku, 17 listopada.


„Od września tego roku paulini na Jasnej Górze obchodzą 300. rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej - czytamy w zaproszeniu 'Małego Gościa Niedzielnego' - Dlatego tegoroczne roraty opowiadają o Jasnej Górze. Ich uczestnicy będą mieli okazję poznać fascynującą historię klasztoru i Cudownego Obrazu, a także rolę Maryi w dziejach Polski i konkretnych ludzi”.


Dodatkowym elementem tegorocznych Rorat jest skarbona, do której dzieci będą mogły wrzucać swoje prośby i podziękowania. Na zakończenie Rorat intencje należy wysłać na Jasną Górę. Tu paulini złożą je przed obrazem Matki Bożej.


Materiały dla dzieci:

- plansza i obrazki na każdy dzień Rorat w postaci dwóch koron i 18 wotów


Materiały dla księży:

- zeszyt z naukami roratnimi

- płyta CD z krótkimi fragmentami nauk roratnich, pieśnią 'Bogurodzica', Apelem Jasnogórskim oraz trzema piosenkami Arki Noego w nowej aranżacji


Materiały do kościoła:

- dekoracja z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej i klasztorem jasnogórskim oraz 18 wotów - obrazków do przymocowania na dekoracji w kolejne dni Rorat

- tekturowa skarbona na prośby i podziękowania do Matki Bożej.


Więcej informacji: malygosc.pl


o. Stanisław Tomoń

BPJG/ esPodziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Jasna Góra, roraty 2016, Mały Gość Niedzielny