Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-06-14 15:04
S. Zielińska / KAI

"Gorejące ognisko" - nabożeństwo czerwcowe w przestrzeni miejskiej Warszawy

Wzorem ubiegłych lat, publicyści zrzeszeni wokół czasopisma Dywiz, zapraszają do wspólnego odmawiania na ulicach Warszawy czerwcowego nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Autor/źródło: ek-s, licencja: CC BY

- Kapliczki warszawskie cieszą się nieustająco powodzeniem jako ciekawostka i element folkloru miejskiego. Doczekały się albumu na swój temat, a ich zbiór katalogowany jest w internecie. Sięgamy do ich podstawowego sensu i przeznaczenia. Oglądamy zdjęcia dawnych mieszkańców Warszawy zgromadzonych na wieczornej modlitwie przy swojej kapliczce i jesteśmy poruszeni. Przypominamy sobie, że kapliczki służyły kiedyś do tego, by się przy nich modlić. I przekonani jesteśmy, że cały czas to właśnie jest ich najlepsze zastosowanie, także w ruchliwym mieście - piszą w zaproszeniu do wspólnej modlitwy jej inicjatorzy, związani z czasopismem Dywiz. 

Czerwcowa modlitwa jest kontynuacją nabożeństw maryjnych, odprawianych w maju przy warszawskich kapliczkach. Z inicjatywy redaktorów "Dywizu" od czterech lat łączą one mieszkańców Warszawy pod hasłem "Ucieczka grzesznych", zaczerpniętym z litanii loretańskiej.

Hasłem czerwcowych spotkań modlitewnych jest jedno z wezwań litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa: "Gorejące ognisko". Pierwsza modlitwa odbędzie się dziś o godz. 19.00 przy krzyżu znajdującym się przy ul. Jagiellońskiej 62.

abd / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Warszawa, modlitwa, Najświętsze Serce Pana Jezusa, nabożeństwo czerwcowe