Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-17 12:37
AC / Antoni Zięba - pro-life.pl

Ruszyła akcja pro-life "Kalendarz 2017"

Kalendarz 2017 – to cegiełka na dofinansowanie wyprawek szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin oraz prowadzenie akcji w obronie życia

Autor/źródło: pro-life.pl

Drodzy Przyjaciele!

Podobnie jak w ubiegłym roku zachęcam Was do zamawiania ściennego kalendarza, w którym prezentujemy wybrane prace plastyczne nadesłane na XII edycję konkursu „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problematykę obrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Cieszy mnie fakt, że temat ten podejmuje i rozumie coraz więcej młodych ludzi, o czym świadczy prawie 1500 nadesłanych w tym roku prac konkursowych. Uważam, że to doskonały sposób rozbudzania wrażliwości młodzieży do budowania szacunku wobec ludzkiego życia.

Kalendarz za Życiem 2017 jest cegiełką na wsparcie akcji charytatywnych i edukacyjnych prowadzonych w ramach działalności statutowej stowarzyszenia. Dochód z jego sprzedaży pragniemy przeznaczyć na dofinansowanie zakupu wyprawek szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin z całej Polski (ze szczególnym uwzględnieniem rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi) oraz prowadzenie akcji w obronie życia.

Dlatego najserdeczniej proszę o zamawianie i propagowanie wśród rodziny, przyjaciół, znajomych zarówno kalendarza jak i naszego konkursu. To ważny wkład każdego z nas w ratowanie życia ludzkiego.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc i wsparcie,


Szczęść Boże!

dr inż. Antoni Zięba - prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka

Kalendarz można zobaczyć, a także zamówić, na stronie: www.pro-life.pl/kalendarz-2017

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-17 11:50:28
miniaturka

Koncert DA PACEM, DOMINE, IN DIEBUS NOSTRIS

25 listopada 2016 r. o godz. 19.00 w Katedrze Rzeszowskiej przy ul. Gen. W. Sikorskiego 21 odbędzie się koncert DA PACEM, DOMINE, IN DIEBUS NOSTRIS (Obdarz, Panie, nasze czasy pokojem ) w wykonaniu Katedralnego Chóru Chłopięco - Męskiego Pueri Cantores Resovienses pod dyrekcją Marcina Florczaka.
2016-11-17 12:05:25
miniaturka

Lalki Barbie Patrycji Hurlak na ratunek uzależnionej młodzieży

Patrycja Hurlak wystawia na aukcję drogocenną kolekcję 100 lalek Barbie, aby ratować uzależnioną młodzież
2016-11-17 12:23:30
miniaturka

Warszawa: pogrzeb mec. Macieja Bednarkiewicza, znanego obrońcy represjonowanych

Kard. Kazimierz Nycz przewodniczył dziś w archikatedrze warszawskiej Mszy św. pogrzebowej mecenasa Macieja Bednarkiewicza
2016-11-17 13:25:54
miniaturka

"Wstań z kanapy... głoś Jezusa!" - rekolekcje w Częstochowie

Kiedy organizatorzy rekolekcji wymyślali temat przewodni, nie sądzili, że taki będzie program duszpasterski dla młodzieży - #ZEJDZZKANAPY
2016-11-17 14:40:04
miniaturka

Przyjęcie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – rozmowa z bp. Andrzejem Czają

Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana oraz poświęcenia Mu życia osobistego, rodzinnego i społecznego wyraża wolę budowania królestwa Bożego, dlatego można żywić nadzieję, że Bóg temu dziełu pobłogosławi – stwierdza w rozmowie z KAI bp Andrzej Czaja.
2016-11-17 15:50:34
miniaturka

Tegoroczne Roraty Małego Gościa Niedzielnego będą o Jasnej Górze

Materiały duszpasterskie na tegoroczny okres Adwentu przygotowuje szereg wydawnictw i wydziałów duszpasterskich polskich diecezji. Dotyczą one m.in. jubileuszu 300. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej(więcej: www.jasnagora.com).