Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-06-13 13:37
Misyjne Drogi

Rusza akcja Himalaje muzyki!

Redakcja oblackiego pisma „Misyjne Drogi” oraz portalu misyjne.pl zorganizowała inicjatywę „Himalaje muzyki. Instrumenty dla Nepalu”, która ma wspomóc edukację muzyczną nepalskich dzieci.

Środkowa część Himalajów jest dotknięta skrajną biedą. Mimo pomocy wielu organizacji charytatywnych region ten wciąż zmaga się z wieloma problemami. Jednym z nich jest słaba edukacja. Dlatego została zainicjowana akcja zbierania środków finansowych na instrumenty muzyczne dla dzieci w Nepalu. Młodzież zamieszkująca ten region jest w dużej mierze utalentowana muzycznie, jednak brakuje środków do nauki tej muzyki.

Celem akcji jest przede wszystkim kupno fletów typu bansuri, ale również instrumentów perkusyjnych, takich jak charakterystyczna dla tego regionu tabla. Instrumenty etniczne pochodzące z tego regionu pozwolą na szybką i efektywną naukę. W późniejszym okresie nabyte umiejętności mogą pozwolić na dalszą edukację muzyczną bądź dadzą inne, nowe możliwości.

– Ta inwestycja przyniesie nie tylko wsparcie emocjonalne, które jest teraz tak bardzo potrzebne, ale również pozwoli dać tym dzieciom nadzieję. Będą wiedziały, że mają umiejętność, która może zapewnić im jakiś dochód. Dlatego chcemy im dać możliwość rozwoju – komentuje nauczycielka w nepalskiej szkole.

Zakupione instrumenty trafią do szkoły w Pharping na wschodzie Nepalu. Dzieci uczęszczające do tej placówki do często półsieroty bez ojców, żyjące w skrajnej biedzie. Dzięki inicjatywie „Misja Szkoła” szkoła ta oferuje naukę w klasie o profilu muzycznym, w której dzieci będą mogły uczyć się gry na zakupionych dzięki tej akcji instrumentach.

Aby pomóc dzieciom w Nepalu, potrzeba około 650 euro, czyli około 3000 złotych. Kwoty w dowolnej wysokości można wpłacać za pośrednictwem portalu misyjne.pl (misyjne.pl/nasze-akcje) bądź za pomocą tradycyjnego przekazu bankowego z dopiskiem „Himalaje muzyki”: Misyjne Drogi, ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań, Nr konta PL: 18 1020 4027 0000 1202 0031 7198.

Kontakt pod adresem e-mail: redakcja@misyjnedrogi.pl; +48 511-493-653.


Podziel się tym materiałem z innymi: