Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-12 22:42
Ewa Kotowska-Rasiak

Bp Janiak poświęcił w lesie kapliczkę z figurą Jezusa Miłosiernego

Biskup kaliski Edward Janiak poświęcił w lesie kapliczkę z figurą Jezusa Miłosiernego, którą ufundował odchodzący na emeryturę leśniczy leśnictwa Kazala w Nadleśnictwie Kalisz.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

- Pomysł postawienia kapliczki z figurą Jezusa Miłosiernego zrodził się trzy lata temu. Zawsze bliskie było mi Miłosierdzie Boże rozpropagowane przez św. s. Faustynę Kowalską i papieża Jana Pawła II. Pomysł dojrzewał we mnie i przed pójściem na emeryturę postanowiłem go zrealizować. Kapliczka stanęła w lesie na skrzyżowaniu dwóch nadleśnictw Kalisz i Turek oraz dwóch diecezji kaliskiej i włocławskiej. Ufam, że Jezus Miłosierny swoim wzrokiem będzie ogarniał nadleśnictwa Kalisz oraz Turek i błogosławił leśnikom – powiedział leśniczy Marian Kleśta.

Biskup kaliski dziękował leśniczemu za inicjatywę wybudowania kapliczki. – To jest piękny symbol wdzięczności wobec Pana Boga, ale też piękny przykład dla młodego pokolenia. Kościół Kaliski jest młody w swoich strukturach, bo ma dopiero 25 lat. Niedawno dziękowaliśmy Panu Bogu za 20. rocznicę pobytu Jana Pawła II w Kaliszu. To zapisało się mocno w naszej pamięci. Mam też osobiste wspomnienia związane z wizytą papieża w Kaliszu. Pamiętam ten ogromny tłum i to ujmujące przemówienie Ojca Świętego w trosce o rodzinę i dzieci. Takich przeżyć nie zapomina się. W ten jubileuszowy czas wpisuje się ta dzisiejsza uroczystość wdzięczności człowieka wobec Boga – mówił bp Janiak.

Wskazał, że bardzo ważną rolę w wychowaniu młodego pokolenia spełniają dziadkowie. - Ojciec Święty Franciszek podczas ŚDM w Krakowie przypominał, że bardzo ważną instytucją w rodzinie jest babcia i dziadek, bo często rodzice pracują, są zajęci, a dziadkowie wychowują, uczą modlitwy, dają przykład wnukom i w ten sposób decydują o przyszłości dzieci – stwierdził ordynariusz diecezji kaliskiej.

Biskup ofiarował odchodzącemu na emeryturę leśniczemu pierścień św. Józefa z wdzięcznością za służbę w Kościele.

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu Tomasz Markiewicz uhonorował Mariana Kleśtę Kordelasem Leśnika Polskiego.

Wierni zebrani przy kapliczce odmówili litanię do Najświętszego Serca Jezusowego.

W uroczystości uczestniczyli także ks. prał. Marian Andrzejewski, proboszcz parafii św. Wojciecha Biskupa w Kościelcu Kaliskim, wójt gminy Mycielin Jerzy Matuszewski, dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie Benedykt Roźmiarek, nadleśniczy Nadleśnictwa Kalisz Wiesław Chojnacki, uczniowie szkoły podstawowej, leśnicy i społeczność lokalna.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy