Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-12 08:06
AC / Radio Watykańskie

Brazylia: episkopat na rzecz zaginionych dzieci

Episkopat brazylijski włącza się w kampanię na rzecz rejestrowania i poszukiwania zaginionych dzieci. W Brazylii, każdego roku, notuje się około 50 tysięcy zaginionych dzieci.

Autor/źródło: pixabay, pixabay, licencja: CC0

Istnieje duży procent tych dzieci, których nie udaje się odnaleźć.

Federalna Rada Medycyny przeprowadza na szeroką skalę kampanię także wśród lekarzy tego kraju mającą na celu odnalezienie zaginionych dzieci. Wielu młodych Brazylijczyków pojawia się w gabinetach lekarskich. Stąd też apel wspomnianej instytucji, aby lekarze włączyli się w aktualizowanie w krajowym rejestrze danych o zaginionych dzieciach.

Federalna Rada Medycyny (CFM), prowadząca od 2011 r. rejestr zaginionych dzieci, zwróciła się o pomoc i wsparcie do Krajowej Konferencji Biskupów Brazylii (CNBB).

Krajowy rejestr zaginionych dzieci został utworzony w 2010 roku przez brazylijskie ministerstwo sprawiedliwości. Według Federalnej Rady Medycyny spośród zaginionych dzieci nawet jeden procent nie znajduje się we wspomnianym rejestrze.

Federalna Rada Medycyny zwróciła się oficjalnie do episkopatu tego kraju z apelem o włączenie się Kościoła do ogólnokrajowej akcji w rejestrze i ułatwianiu w odnalezieniu zaginionych dzieci. Za pośrednictwem wspólnot Kościoła pojawia się większa szansa na to, aby dotrzeć do jak największej liczby rodziców i krewnych dzieci, aby zgłaszano i rejestrowano ich zaginięcie.

W korespondencji Federalna Rada Medycyny skierowanej do episkopatu wspomina się, że wiele wskazuje na to, iż zaginione dzieci stały się ofiarami niewolniczej pracy, wykorzystywania seksualnego, handlu narządami, nielegalnej adopcji, czy też innych form naruszania praw i degradacji godności osoby ludzkiej.

Przed Kościołem w Brazylii staje kolejne wyzwanie włączenia się w ogólnonarodową akcję poszukiwania zaginionych dzieci.

ks. Z. Malczewski, Brazylia / rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-11 18:50:54
miniaturka

Rzym: rajd śladami Karola Wojtyły

W sobotę, 17 czerwca, odbędzie się rajd „Rzymskimi śladami Karola Wojtyły”. Uczestnicy tego wydarzenia odwiedzą miejsca, z którymi związany był późniejszy Papież Jan Paweł II.
2017-06-11 23:07:04
miniaturka

Pielgrzymi z Kalisza na uroczystościach ku czci św. Brata Alberta w Krakowie

Pielgrzymi z Kalisza uczestniczyli w centralnych uroczystościach ku czci św. Brata Alberta w Krakowie. Mszy św. przewodniczył abp Stanisław Gądecki. Obecny był także biskup kaliski Edward Janiak.
2017-06-12 00:04:13
miniaturka

Odpust ku czci Trójcy Świętej w Kucharkach

- Bez prawdy o Trójcy Świętej nie miałby sensu żaden fragment rzeczywistości chrześcijańskiej - mówił bp Edward Janiak podczas sumy odpustowej ku czci św. Świętej Trójcy w kościele drewnianym w Kucharkach.
2017-06-12 08:43:25
miniaturka

13. rocznica poświęcenia bazyliki pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej

Trzynaście lat upłynęło od poświęcenia bazyliki pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Aktu poświęcenia dokonał w dniu 12 czerwca 2004 roku ówczesny Nuncjusz Apostolski w Polsce, abp Józef Kowalczyk.
2017-06-12 08:46:35
miniaturka

Więcławice Stare: VI Warsztaty Gospel

Blisko 100 osób z całej Polski uczestniczyło przez weekend w VI Warsztatach Gospel w Więcławicach Starych koło Krakowa.
2017-06-12 09:24:12
miniaturka
play

"Moja cisza" - autorski utwór GGDuo

Cisza jest okazją do wewnętrznych zmian na lepsze. Małżeństwo tworzące GGDuo nagrało autorski utwór o ciszy zarejestrowany na żywo podczas sesji Live-Video, który niesie ukojenie.