Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-11 07:30
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Watykański przedstawiciel na EXPO 2017 w Astanie

„Energia dla dobra wspólnego: troska o nasz wspólny dom” to hasło watykańskiego pawilonu na światowej wystawie EXPO 2017 w stolicy Kazachstanu Astanie. Jej tematem jest energia przyszłości.

Autor/źródło: pixabay

W inauguracji wydarzenia w imieniu Stolicy Apostolskiej wziął udział prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Przypomina on, że Watykan od samego początku uczestniczył w światowych wystawach. Również i teraz w Astanie jego otwarty dziś pawilon cieszy się dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na autorytet trzech ostatnich Papieży. Mówi kard. Peter Turkson.

„Stolica Apostolska jest tutaj obecna nie po to, aby zaprezentować nowe technologie energetyczne, ponieważ taka działalność nie wchodzi w zakres naszych kompetencji, ale by przedstawić świadectwa ludzkiego doświadczenia dotyczącego energii. Dlatego w pawilonie Watykanu rozpoczynamy od pokazania energii na początku życia ludzkiego na ziemi. Dzięki inicjatywie amerykańskiego Uniwersytetu Notre-Dame mamy tutaj prezentację tzw. Wielkiego Wybuchu, który rozpoczął historię energii pochodzącej z gwiazd. Zaczynamy więc w ten sposób, aby przedstawić światło jako jedną z form energii, towarzyszącą życiu ludzkiemu już od jego zarania. I to nam przypomina jedno ze zdań wypowiedzianych przez Papieża Benedykta XVI, że miłość, niczym światło, stanowiła pierwszą rzecz stworzoną przez Boga” – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Turkson.

tm/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-10 18:53:02
miniaturka

Olsztyn: złoty jubileusz abp. Wojciecha Ziemby

W Olsztynie świętowano jubileusze: 50-lecie kapłaństwa i 35-lecie święceń biskupich abp. seniora Wojciecha Ziemby, 35-lecie święceń biskupich abp. Seniora Edmunda Piszcza oraz 55-lecie kapłaństwa abp. Prymasa seniora Józefa Kowalczyka.
2017-06-10 19:06:13
miniaturka

IV Integracyjny Festyn Parafialny w Lutogniewie

Chcesz miło , na świeżym powietrzu spędzić czas w niedzielne popołudnie 25 czerwca to ta propozycja skierowana jest właśnie do Ciebie.
2017-06-10 23:18:47
miniaturka

Papież stawia ultimatum zbuntowanej diecezji w Nigerii

Ojciec Święty nie będzie tolerował buntu nigeryjskiej diecezji Ahiara, która od pięciu lat ze względów etnicznych nie chce przyjąć nowego biskupa, mianowanego jeszcze przez Benedykta XVI.
2017-06-10 23:30:04
miniaturka

Przesłanie papieskie do parlamentu latynoamerykańskiego

Stawienie czoła problemom wypływającym z ruchów migracyjnych na półkuli zachodniej to główny temat obrad parlamentu latynoamerykańskiego.
2017-06-10 23:34:31
miniaturka

Itala Mela wyniesiona na ołtarze

Kościół we Włoszech ma nową błogosławioną: Italę Melę, mistyczkę, związaną z benedyktyńskim opactwem przy Bazylice św. Pawła za Murami w Rzymie. Żyła w pierwszej połowie XX w.
2017-06-10 23:38:34
miniaturka

Czechy: odbywała się „Noc kościołów”

W Czechach po raz dziewiąty odbyła się „Noc kościołów”. Jest to doroczne wydarzenie, w ramach którego umożliwia się zwiedzanie kościołów i zapoznanie z chrześcijaństwem.