Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-10 19:00
Małgorzata Strzelec / ks. Łukasz Żurawski

IV Integracyjny Festyn Parafialny w Lutogniewie

Chcesz miło , na świeżym powietrzu spędzić czas w niedzielne popołudnie 25 czerwca to ta propozycja skierowana jest właśnie do Ciebie.

Plakat z programem festynu
Autor/źródło: ks. Łukasz Żurawski

Już 25. czerwca w Lutogniewie( diecezja kaliska) odbędzie się IV Integracyjny Festyn Parafialny w Lutogniewie. Dlaczego parafialny? Bo parafia   to wspólnota, w której wierni nie tylko się modlą , korzystają z posługi sakramentalnej, ale także spędzają czas na dobrej zabawie. Takie wspólne spotkanie integrują parafian i ułatwiają podejmowanie różnych dzieł.

Początek festynu o godz. 13:00. Organizatorzy przygotowali wiele bardzo różnorodnych atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie cos dla smakoszy zup, gotowanych nie przez byle kogo, ale przez VIPY. Vipy gotują, ludzie zupy gotują. Będzie w  czym wybierać: pomidorowa, grochówka, borowikowa, gulaszowa, ogórkowa, chiński rosół, żurek, dyniowa. Wyzwanie kulinarne podjął także Kustosz MB Pocieszenia, który będzie gotował  zupę szparagową.

Podczas festynu odbędzie się pokaz ratownictwa drogowego druhów z Państwowej Straży Pożarnej z Krotoszyna. Wielkim zainteresowaniem zapewne będzie się cieszył występ dzieci z Przedszkola w Bożacinie oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Lutogniewie. Mają te występy  wykonaniu najmłodszych niezwykły urok. Miłośników tańca zapewne zainteresuje pokaz Szkoły tańca MG NewLook Malwiny Gumiennej. Zapewne wielu zaciekawi pokaz karate  Klubu Sportowego Krotosz.  Gwiazdami festynu będą między innymi: Kapela z Klina, ABBA COVER, KABARET KAŁAMASZ, Kwartet SZAFA GRA, Zespół LOREM. W czasie festyn zabawa taneczna z DJ-em  Tomaszem Szkudlarkiem.. Będzie wiele atrakcji dla dzieci. Nie zabraknie także loterii fantowej z wieloma atrakcyjnymi nagrodami. Będzie można także uczestniczyć w licytacji filiżanki od Pani Premier Beaty Szydło.Przejażdżka kucykami, lot helikopterem, oscypki prosto z Zakopanego- to tylko niektóre atrakcje, które czekają na uczestników festynu.

Podczas festynu odbędzie się także sprzedaż cegiełek na renowację Sanktuarium.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji.  A wszystko po to, by Lutogniewscy wierni, ale nie tylko oni, bo w festynie mogą uczestniczyć wszyscy chętni, poczuli się jak jedna wielka rodzina.

Dzieje się, oj dzieje w niewielkiej Lutogniewskiej parafii…


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-10 17:47:25
miniaturka
play

Papież u prezydenta Włoch: praca i rodzina to fundament

Stała praca oraz skuteczna polityka prorodzinna państwa stanowią podstawowe warunki rozwoju włoskiego społeczeństwa. Zwrócił na to uwagę Papież, składając oficjalną wizytę w pałacu prezydenta republiki, którym jest obecnie Sergio Mattarella.
2017-06-10 17:58:24
miniaturka

Poczta Polska, sportowcy i Akcja Katolicka na Jasnej Górze

W jubileusz koronacji częstochowskiego Obrazu wpisali się dziś uczestnicy ogólnopolskich pielgrzymek: Poczty Polskiej, sportowców oraz Akcji Katolickiej.
2017-06-10 18:53:02
miniaturka

Olsztyn: złoty jubileusz abp. Wojciecha Ziemby

W Olsztynie świętowano jubileusze: 50-lecie kapłaństwa i 35-lecie święceń biskupich abp. seniora Wojciecha Ziemby, 35-lecie święceń biskupich abp. Seniora Edmunda Piszcza oraz 55-lecie kapłaństwa abp. Prymasa seniora Józefa Kowalczyka.
2017-06-10 23:18:47
miniaturka

Papież stawia ultimatum zbuntowanej diecezji w Nigerii

Ojciec Święty nie będzie tolerował buntu nigeryjskiej diecezji Ahiara, która od pięciu lat ze względów etnicznych nie chce przyjąć nowego biskupa, mianowanego jeszcze przez Benedykta XVI.
2017-06-10 23:24:16
miniaturka

Watykański przedstawiciel na EXPO 2017 w Astanie

„Energia dla dobra wspólnego: troska o nasz wspólny dom” to hasło watykańskiego pawilonu na światowej wystawie EXPO 2017 w stolicy Kazachstanu Astanie. Jej tematem jest energia przyszłości.
2017-06-10 23:30:04
miniaturka

Przesłanie papieskie do parlamentu latynoamerykańskiego

Stawienie czoła problemom wypływającym z ruchów migracyjnych na półkuli zachodniej to główny temat obrad parlamentu latynoamerykańskiego.