Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-10 18:20
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Poczta Polska, sportowcy i Akcja Katolicka na Jasnej Górze

W jubileusz koronacji częstochowskiego Obrazu wpisali się dziś uczestnicy ogólnopolskich pielgrzymek: Poczty Polskiej, sportowców oraz Akcji Katolickiej.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak, licencja: CC BY

Wszyscy pielgrzymi modlili się o większe zaangażowanie ewangelizacyjne, za Polskę i jedność w naszej Ojczyźnie.

Chcemy być jednym z klejnotów w koronie Maryi – motywują swoją obecność pracownicy Poczty Polskiej. Spotkanie zgromadziło ok. 2 tys. osób.

„Również my jako pocztowcy pragniemy oddać nasze serca Matce Bożej. Dzisiejsza 18-ta już pielgrzymka odbywa się pod hasłem: Poczta Polska w koronie Maryi” – powiedziała Daria Drelicharz-Foldyna.

Z okazji maryjnych jubileuszy spółka ta wydała nowe serie znaczków.

O prawidłowy rozwój fizyczny i duchowy młodego pokolenia Polaków modlili się z kolei uczestnicy pielgrzymki sportowców. W niezwykły sposób, bo na nartorolkach, dotarli reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Rawa” z Siedlec.

„365 kilometrów za nami w nogach. Jeżdżę na nartorolkach, ponieważ potrzebujemy ruchu, a nie siedzenia na kanapie. Przybyliśmy tutaj, aby podziękować Matce Bożej. Nasza podróż to przede wszystkim rozwój duchowy – wiele można nauczyć się w takiej drodze” – wskazał jeden z uczestników.

Pielgrzymka Akcji Katolickiej zgromadziła ok. 3 tys. osób. Odbywała się pod hasłem: „Idźmy i głośmy z Maryją” i stanowiła kolejne wezwanie do większego zaangażowania świeckich w obronę wartości chrześcijańskich w przestrzeni społecznej.

I.Tyras, Radio Jasna Góra/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-10 17:03:21
miniaturka

Cyryl I: Intensyfikacja stosunków prawosławno-katolickich

Po ubiegłorocznym spotkaniu z Papieżem dialog prawosławno-katolicki uległ znaczącej intensyfikacji - zwrócił uwagę patriarcha Cyryl na spotkaniu z przedstawicielami misji dyplomatycznych krajów Ameryki łacińskiej w Moskwie.
2017-06-10 17:10:04
miniaturka

Kraków: ogólnopolskie obchody Roku św. Brata Alberta

O potrzebie oddolnego solidaryzmu społecznego, który rodzi się poza instytucjami i jest wyczulony na ludzkie potrzeby mówił abp Gądecki podczas ogólnopolskich obchodów Roku św. Brata Alberta, które w sobotę odbyły się w Krakowie.
2017-06-10 17:47:25
miniaturka
play

Papież u prezydenta Włoch: praca i rodzina to fundament

Stała praca oraz skuteczna polityka prorodzinna państwa stanowią podstawowe warunki rozwoju włoskiego społeczeństwa. Zwrócił na to uwagę Papież, składając oficjalną wizytę w pałacu prezydenta republiki, którym jest obecnie Sergio Mattarella.
2017-06-10 18:53:02
miniaturka

Olsztyn: złoty jubileusz abp. Wojciecha Ziemby

W Olsztynie świętowano jubileusze: 50-lecie kapłaństwa i 35-lecie święceń biskupich abp. seniora Wojciecha Ziemby, 35-lecie święceń biskupich abp. Seniora Edmunda Piszcza oraz 55-lecie kapłaństwa abp. Prymasa seniora Józefa Kowalczyka.
2017-06-10 19:06:13
miniaturka

IV Integracyjny Festyn Parafialny w Lutogniewie

Chcesz miło , na świeżym powietrzu spędzić czas w niedzielne popołudnie 25 czerwca to ta propozycja skierowana jest właśnie do Ciebie.
2017-06-10 23:18:47
miniaturka

Papież stawia ultimatum zbuntowanej diecezji w Nigerii

Ojciec Święty nie będzie tolerował buntu nigeryjskiej diecezji Ahiara, która od pięciu lat ze względów etnicznych nie chce przyjąć nowego biskupa, mianowanego jeszcze przez Benedykta XVI.