Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-06-10 11:03
S. Zielińska / lednica2000.pl

Lednica Dziecka już dziś!

Tradycyjnie tydzień po „dużej Lednicy” jest szczególny czas dla dzieci i dla rodzin. Już dziś, w sobotę 10 czerwca, kolejne spotkanie na Polach Lednickich! To czas spotkania we wspólnocie i z Jezusem i Jego Matką.

Autor/źródło: Wspólnota Lednica 2000

"Buzia, Ręce, Głowa … Idź i Kochaj!” to hasło tegorocznego spotkania Lednicy Dzieci. Zapowiada ono dużo radosnej zabawy, wspaniałą naukę modlitwy o rozważaniu tajemnic różańca, porywające tańce i śpiewy w duchu lednickim!! niesamowite pamiątki dla uczestników.

Spotkanie rozpocznie się w samo południe od Mszy Świętej, przygotowanej dla dzieci i przez dzieci.

Jak zapowiadają organizatorzy - W tym roku będziemy bardzo blisko Maryi i tajemnic, które nam podarowała - szczególnie tych różańcowych. Będziemy je poznawać buzią, rękami i … głową! Pomagać nam w tym będą Święty Jacek oraz święte dzieci z Fatimy: Franciszek i Hiacynta. Przybędzie do nas również Święty Jan Paweł II zobaczyć spektakl dzieci – rozważanie jednej z tajemnic radosnych … Nawiedzenia świętej Elżbiety – o tym jak Maryja dała przykład „idź i kochaj”.

W sposób szczególny zaproszone są wszystkie dzieci, które w tym roku obchodzą pierwszą rocznicę pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy Świętej będą mogły świętować ją w sposób szczególny przy samym ołtarzu.

Całe Spotkanie zakończy się około godz. 15.00 uroczystym przejściem przez Bramę Rybę - Bramę III-go Tysiąclecia ze słowami aktu wyboru Chrystusa. Zanim jednak nastąpi posłanie do domów, uczestnicy wspólnie stworzą niesamowity różaniec, który będzie miał 1200 metrów!! a potem poślą go do nieba!!


Program Spotkania:

11.30 – 12.00 – rejestracja uczestników

12.15 – 13.15 – Msza Święta

13.15 – 13.40 – śpiewy i tańce lednickie

13.40 – 13:55 – Różaniec …oj w ten sposób to go jeszcze nigdy nie odmawialiście

13.55 – 14.30 – przedstawienie interaktywne o Nawiedzeniu św. Elżbiety

14.30 – 14.50 – procesja i przejście przez Bramę III Tysiąclecia

14.50 – 15.15 – stworzymy wspólnie różaniec wokół Ryby

Podane godziny poszczególnych punktów programu są orientacyjne i mogą ulec zmianie.


Szczegóły: www.lednica2000.plPodziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: różaniec, dzieci, Lednica, Maryja, rodziny, Lednica Dzieci