Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-08 08:10
AC / Radio Watykańskie

USA: Ogólnokrajowe Katolickie Śniadanie Modlitewne

„Katolicy amerykańscy mają sojusznika w prezydencie Donaldzie Trumpie” – zapewnił wiceprezydent Stanów Zjednoczonych uczestników dorocznego Ogólnokrajowego Katolickiego Śniadania Modlitewnego.

Autor/źródło: pixabay

Odbyło się ono we wtorek 6 czerwca w Waszyngtonie. Mike Pence był jednym z mówców podczas tego spotkania. Wiceprezydent zapewnił o zobowiązaniu prezydenta Donalda Trumpa do ochrony wolności religijnej i poszanowania świętości życia zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i na całym świecie, a szczególnie na Bliskim Wschodzie. Wśród licznych mówców dorocznego śniadania był obecny zwierzchnik Rycerzy Kolumba Carl Anderson.

„Katolicyzm pozostawił trwały ślad na amerykańskim duchu. Wasza wiara przenosi góry, a wasz Kościół z mocą niesie dobro małym i dużym wspólnotom” – powiedział wiceprezydent Mike Pence w swoim przemówieniu. Wiceprezydent wyraził ubolewanie z powodu ostatnich ataków terrorystycznych w Europie i zapewnił o zobowiązaniu Donalda Trumpa, by zakończyć ataki na wolność religijną w świecie i w Stanach Zjednoczonych.

Mike Pence, który wychował się w rodzinie katolickiej, powiedział, że podczas śniadania modlitewnego poczuł się jak w domu i, że jego mama widząc go tam byłaby z niego bardzo dumna.

Z kolei Carl Anderson nawiązał do ostatniego spotkania Papieża Franciszka i Donalda Trumpa. „Specjalną platformę porozumienia pomiędzy nimi stanowi ich oddanie sprawie ochrony życia, wolności religijnej, a także ochrony chrześcijan na Bliskim Wschodzie” – powiedział zwierzchnik Rycerzy Kolumba.

Katolickie śniadania modlitewne organizowane są od 2004 roku, jako odpowiedź na wezwanie Jana Pawła II do podjęcia nowej ewangelizacji. Służą one umacnianiu wiary i są okazją do wsłuchania się w głos polityków i przywódców religijnych.

Alicja Pożywio, Chicago, USA/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-07 17:59:33
miniaturka

Papież: Bóg nie może się obyć bez człowieka

„Bóg nie może się obyć bez nas: On nigdy nie będzie Bogiem «bez człowieka». Ta pewność jest źródłem naszej nadziei” – mówił Papież w czasie dzisiejszej audiencji ogólnej.
2017-06-07 18:16:40
miniaturka

Papież zachęcił Polaków by modlili się o pokój

Zwracając się w czasie audiencji ogólnej do Polaków, Papież zachęcił nas, abyśmy w czasie nabożeństw czerwcowych, ku czi Serca Jezusowego, szczególnie modlili się o pokój. Pozdrowił także Stowarzyszenie Comunità Regina della Pace z Radomia.
2017-06-07 18:32:08
miniaturka

Kraków: modlitewne "Jerycho" rusza już 8 czerwca

Już w czwartek 8 czerwca, po raz piąty w Krakowie, rozpocznie się inicjatywa modlitewna pod nazwą "Jerycho". W tym roku wydarzenie wiąże się ze świętowaniem 50 lat Odnowy Charyzmatycznej w Kościele.
2017-06-08 08:33:16
miniaturka

Srebrny jubileusz mariańskich święceń kapłańskich

7 czerwca minęło 25 lat od dnia, w którym 18 mariańskich diakonów przyjęło święcenia prezbiteratu. Po upływie ćwierć wieku 10 spośród nich spotkało się w miejscu, gdzie z rąk bpa Bronisława Dembowskiego, ówczesnego ordynariusza diecezji włocławskiej, przyjęli sakrament kapłaństwa.
2017-06-08 09:15:44
miniaturka

Dzisiaj święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

W czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzimy w Polsce święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
2017-06-08 09:37:19
miniaturka

Komunikat z 376. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

Publikujemy Komunikat 376. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski