Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-06-06 20:36
Monika Fenisz

Konferencja prasowa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

6 czerwca w sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski odbyła się konferencja prasowa KSM.

Konferencja prasowa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży
Autor/źródło: www.maika.com.pl

Podczas spotkania omówiono ogólnopolskie wydarzenia, które odbywać się będą w najbliższych miesiącach, a których organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. 

Rowerowy Rajd dla Życia to inicjatywa, która odbędzie się już na początku wakacji, bo w terminie 1-7 lipca. Udział w nim wezmą młodzi ludzie z całej Polski - Rajd pojedzie bowiem czterema trasami z Gdańska i Oświęcimia. Idea rajdu, to obrona życia poczętego, poprzez zachęcanie napotkanych osób do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego oraz ofiarowanie wysiłku fizycznego i modlitwy w tej intencji. Młodzież chce wyrazić sprzeciw przeciwko aborcji. Metą Rajdu jest Łódź - tam 7 lipca spotkają się wszystkie cztery grupy. Więcej informacji na ten temat uzyskać można na stronie Rajdu dla Życia.

KSM Diecezji Tarnowskiej zaprasza na jubileusz 30-lecia beatyfikacji bł. Karoliny, który przypada 10 czerwca. Młodzież zachęca również, by wziąć udział w Miasteczku Modlitewnym w Sanktuarium bł. Karoliny, na którym w sierpniu gromadzi się młodzież z całego kraju. Więcej o tej inicjatywie przeczytać można na: Miasteczko Modlitewne.

KSM-owicze zapraszają również do wzięcia udziału w Hosanna Festival, który odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia w Siedlcach. To Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który organizowany jest od ponad 20 lat. Organizatorem Festiwalu są Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach. Co roku udział w nim bierze wielu młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski. Szczegółowe informacje znaleźć można na: Hosanna Festival.


Podziel się tym materiałem z innymi: