Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-06 09:04
Małgorzata Strzelec / January Pacyna

Parafianie w Chynowej pamiętają o swoim zmarłym Pasterzu

Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie … Nie żył dla siebie, ale służył Bogu i ludziom - Ks. Prałat Edmund Sieczka, chociaż jest w Domu Ojca, żyje, bo żyje w ludzkiej pamięci…

Uroczystość I rocznicy śmierci Ks. Prałata Edmunda Sieczki
Autor/źródło: January Pacyna

To już rok… Aż trudno uwierzyć, jednak czas szybko płynie…

5 czerwca 2016 roku o godz. 21.20 odszedł do domu Ojca wieloletni proboszcz parafii pw. Św. Wawrzyńca w Chynowej( diecezja kaliska)  Ksiądz Prałat Edmund Sieczka. Gdy dotarła do parafii  ta smutna wiadomość trudno nam było  w nią uwierzyć. Parafianie wiedzieli, że  ich  długoletni  Proboszcz Ks. Prałat Edmund Sieczka jest ciężko chory, ale przepełnieni wiarą i ufnością prosili Boga o łaskę zdrowia dla Swego Księdza Proboszcza. Jeszcze dane nam było świętować piękny Jubileusz  50- lecia Kapłaństwa Ks. Prałata Edmunda. Warto dodać, że z tych pięćdziesięciu lat,  trzydzieści cztery to pełna oddania, poświęcenia, zatroskania o wzrost duchowy wiernych, ale także o  dzieła materialne posługa w Chynowej. Jednak okazał się, że wola Boża względem Ks. Prałata była inna. Pan krótko po pięknej i wzruszającej uroczystości jubileuszowej powołał Ks. Prałata do siebie.

Od tego dnia minął rok. Parafianie pamiętali o rocznicy śmierci  ukochanego Pasterza. O godz. 19.00 w kościele parafialnym sprawowana była Msza święta za duszę Ś.p. Ks. Prałata Edmunda. Przybyło  na nią  kilku kapłanów,  na czele z ks. kan. Krzysztofem Ordziniakiem dziekanem dekanatu mikstackiego,  ks. kan. Adam Kosmała z parafii w Kotłowie, ks. Piotr Staszak z parafii w Dębnicy, ks. wikariusz z parafii w Czarnymlesie i inni Kapłani Dekanatu). Obecny był także ks. Prałat Jan Wolniak dyrektor Domu Księży Emerytów Jana  Pawła II  w Ostrowie Wlkp. Kościół wypełnił się liczną rzeszą wiernych.  Podczas Mszy świętej prosiliśmy Boga o radość wieczną dla zmarłego przed rokiem Kapłana, ale serca zebranych przepełnione było także wdzięcznością za wszelkie dzieł zrealizowane przez Ś.p . Ks. Prałata Edmunda, za wszelkie dobro, którego od Niego doświadczyli. Ku niebu popłynęła  z serc Kapłanów i wiernych modlitwa za Śp. Ks. Prałata Edmunda.

Na drugą część uroczystości upamiętniającej  rocznice śmierci Kapłana Edmunda, ks. kanonik Przemysław Talaga sprawujący obecnie posługę proboszcza w parafii w Chynowej  zaprosił wszystkich obecnych na cmentarz, gdzie poświęcono nagrobek Śp. Ks. Prałata Edmunda Sieczki.  Został on ufundowany wspólnie przez  rodzinę Ś.p. Kapłana i wspólnotę parafialną.

Na modlitwę za naszego drogiego Kapłana przybyła cała społeczność Zespołu Szkół w Chynowej i Szkoły Podstawowej w Przygodziczkach wraz z dyrektorami i gronem pedagogicznym.

Ku niebu popłynęła modlitwa, pojawiły się kwiaty, zapłonęły lampki -dowód pamięci parafian z Chynowej o wieloletnim Pasterzu- Śp. Ks. Prałacie Edmundzie.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-05 20:21:31
miniaturka

Dni Papieskie w Legnicy

W dniach 2-4 czerwca diecezja legnicka obchodziła 20 rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II w Legnicy oraz koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa.
2017-06-06 08:05:37
miniaturka

Młodzi w sieci nie są bezpieczni, brak właściwych działań

Najmłodsi użytkownicy internetu nie mogą liczyć na skuteczną ochronę przed wykorzystywaniem. Funkcjonujące dziś mechanizmy kontroli są niewystarczające – uważa ks. prof. Hans Zollner.
2017-06-06 08:35:57
miniaturka

Wlk. Brytania: atak w Londynie; reakcje Kościołów

„Kościoły w całej Wielkiej Brytanii modliły się za zabitych, zranionych oraz wszystkie osoby poszkodowane, które stają przed tak trudnym doświadczeniem cierpienia” napisał na Facebooku anglikański arcybiskup Canterbury, Justin Welby.
2017-06-06 09:19:48
miniaturka

Włochy: modlitwy Kościoła po skradzeniu relikwii św. Jana Bosco

Można ukraść relikwię, „ale nie da się zabrać św. Jana Bosco ani nam, ani wielu pielgrzymom, którzy codziennie odwiedzają te miejsca”.
2017-06-06 09:27:42
miniaturka

Nowy krajowy asystent Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży

Podczas 376. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski został mianowany nowy krajowy asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, ks. kan. dr Andrzej Lubowicki z diecezji drohiczyńskiej.
2017-06-06 09:31:08
miniaturka

Wywiad z ks. kan. dr. Andrzejem Lubowickim - nowym krajowym asystentem KSM

Z księdzem kanonikiem dr. Andrzejem Lubowickim z diecezji drohiczyńskiej, krajowym asystentem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o wyzwaniach, stojących przed duszpasterzami pracującymi z młodymi i o planach na działanie KSM rozmawia dr Marek Sobisz.