Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-05 15:53
S. Zielińska / archwwa.pl

„TAK na serio!” - IV Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa

W dniach 3-11 czerwca, w parafii NMP Matki Zbawiciela w Warszawie trwa IV Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa pod hasłem „TAK na serio!”.

Dziś, 5 czerwca o godz. 19:15 odbędzie się konferencja pt. "Tacy sami, a ściana między nami", którą poprowadzą Monika i Marcin Gomułkowie.

Pomysł na organizowanie Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „TAK na serio!” zrodził się w duszpasterstwie akademickim prowadzonym przez salwatorianów przy parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Zbawiciela w Warszawie.

W ramach konferencji tematycznych w kolejnych dniach będą poruszane kwestie: samotności, różnic między kobietą, a mężczyzną, sposobów walki z kryzysami, czy metod leczenia niepłodności.

Wśród prelegentów znajdą się między innymi: Monika i Marcin Gomułkowie, autorzy vloga: „Początek Wieczności”, Danuta i Marek Łagodzińscy – małżeństwo z 45-letnim stażem, którzy od wielu lat prowadzą mediacje rodzinne, czy lek. medycyny Jacek Szulc – ekspert w dziedzinie naprotechnologii.

Spotkania adresowane są do osób samotnych, narzeczonych oraz małżonków, a odbywają się w warszawskiej parafii NMP Matki Zbawiciela przy ul. Olimpijskiej 82/84 na Mokotowie. Każda konferencja zostanie poprzedzona Mszą Świętą.

Strona internetowa organizatorów: https://www.facebook.com/taknaserio/


Źródło: archwwa.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-05 14:32:19
miniaturka

Wadowice: zakończenie diecezjalnego etapu procesu beatyfikacyjnego o. Rudolfa Warzechy

W niedzielę, 11 czerwca br., pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, odbędzie się w karmelitańskim sanktuarium w Wadowicach zakończenie diecezjalnego etapu procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego o. Rudolfa Warzechy.
2017-06-05 14:54:57
miniaturka

Ukraina: w Kijowie pożegnano kard. Lubomyra Huzara

W greckokatolickim soborze katedralnym Zmartwychwstania Chrystusa w Kijowie odbył się 5 czerwca pogrzeb arcybiskupa większego kijowsko-halickiego kard. Lubomyra Huzara.
2017-06-05 15:24:54
miniaturka

Warszawa: kościół Wszystkich Św. - „House of Life” i miejsce kultu św. Jana Pawła II

O tytule „House of Life” przyznanym przez społeczność żydowską dla kościoła Wszystkich Świętych w Warszawie oraz tym, do czego inspiruje 30. rocznica Mszy św. celebrowanej w tym miejscu przez Jana Pawła II – mówi ks. dr Piotr Waleńdzik, proboszcz parafii.
2017-06-05 17:53:47
miniaturka

Papież: uczynki miłosierdzia to dzielenie się, współczucie, ryzyko

Niech uczynki miłosierdzia nie będą sposobem na poprawę samopoczucia, ale udziałem w cierpieniu innych osób, nawet za cenę narażenia się i niewygody – powiedział Papież podczas Mszy w Domu św. Marty.
2017-06-05 18:13:55
miniaturka

„Szafa Przyjaciół” - nowa inicjatywa Wspólnoty Sant'Egidio w Warszawie

Od dawna marzyliśmy o stworzeniu miejsca, do którego nasi bezdomni przyjaciele będą mogli przychodzić, by wybrać sobie ubrania, które najbardziej im się podobają, pasują i których potrzebują - mówi w rozmowie z KAI Magdalena Wolnik ze Wspólnoty Sant'Egidio.
2017-06-05 18:45:34
miniaturka

Papież na pogrzeb kard. Huzara

Obok wydanego nazajutrz po śmierci kard. Huzara telegramu kondolencyjnego, Franciszek postanowił wysłać dodatkowo list na pogrzeb purpurata, co w Watykanie jest praktyką bardzo rzadką, niemal bezprecedensową.