Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-05 11:17
Anna Bajon / Leszek Wojtowicz/KUL

Wystawa fotografii Kazimierza Kasprzaka „Na drodze do Fatimy”

Od dziś Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL zapraszają na wystawę fotografii Kazimierza Kasprzaka „Na drodze do Fatimy”.

Autor/źródło: pixabay

Wernisaż rozpocznie się 5 czerwca 2017 r. o godz. 11.30 w patio Colegium Norwidianum. Wystawę będzie można oglądać do 11 czerwca.


Kazimierz Kasprzak jest dziennikarzem i fotografem, urodził się 22 II 1941 r. w Chmielu koło Lublina. Cale życie zawodowe przepracował w jednej lubelskiej redakcji („Sztandar Ludu”, później „Dziennik Lubelski” i ostatnio „Dziennik Wschodni”).

Główną pasją Kazimierza Kasprzaka są podróże. Odwiedził dotychczas ponad 130 krajów. Zaowocowało to wieloma publikacjami, także w prasie polonijnej. Podczas swych wypraw odwiedzał Polaków zamieszkałych za granicą: w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Australii, Kazachstanie i na Syberii. Jest pierwszym mieszkańcem Lubelszczyzny, którego stopy stanęły na wszystkich kontynentach i we wszystkich strefach klimatycznych. Dzięki temu został zaproszony do elitarnego międzynarodowego Klubu Siedmiu Kontynentów.


Prezentowana obecnie wystawa stanowi owoc jego wyprawy do Portugalii w stulecie fatimskich objawień, w maju 2017 r. Jest dedykowana św. Janowi Pawłowi II, który Matce Bożej z Fatimy dziękował za swoje ocalenie.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Fatima, KUL, wernisaż, Wystawa fotografii Kazimierza Kasprzaka