Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-06-05 09:20
Anna Bajon / Marcin Kluczyński, Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

Finał XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Przed nami 21. finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbywa się dziś i jutro (5-6 czerwca) w Niepokalanowie. W ostatecznych eliminacjach spotka się 130 finalistów przedstawicieli wszystkich diecezji wyłonionych z prawie 30 000 wszystkich uczestników.

Autor/źródło: Civitas Christiana

Na program tegorocznego finału konkursu biblijnego złożą się eliminacje testowe, do których jeszcze pierwszego dnia przystąpią wszyscy finaliści, oraz część ustna, zaplanowana na drugi dzień pobytu w Niepokalanowie. Do drugiego etapu może awansować 7 uczestników, którym najlepiej powiedzie się w teście. Spośród nich komisja konkursowa na podstawie losowanych zestawów pytań wyłoni troje zwycięzców tegorocznego konkursu.

W drugim dniu pobytu od rana uczestnicy będą mogli zwiedzić z przewodnikami Niepokalanów, a o godz. 11.00 wezmą udział w Eucharystii, którą w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask będzie sprawował o. Wiesław Pyzio, prowincjał Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Warszawie, oraz kapłani związani z konkursem biblijnym.

Po Mszy św. w auli św. Bonawentury nastąpi odczytanie protokołu części pisemnej konkursu i siedmioro wyłonionych na jej podstawie uczestników przystąpi do części ustnej, by rywalizować o miejsca na podium. Zakres pytań finałowych obejmie Księgę Daniela i Apokalipsę św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i słownikiem pojęć.

Najlepsi mają szansę na zdobycie indeksów uprawniających do podjęcia bez egzaminów wstępnych studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach, takich jak: teologia i filozofia, ale również politologia, dziennikarstwo, socjologia i matematyka. Laureaci wraz z katechetami udadzą się także na zagraniczne pielgrzymki, m.in. do Ziemi Świętej i Rzymu. Fundatorem głównych nagród w finale jest firma Grupa INCO S.A. i Biuro Podróży TRYNITY.pl

Poza eliminacjami konkursowymi uczestnicy wezmą udział w nabożeństwie Bożego Słowa oraz wysłuchają koncertu Małgorzaty Hutek. Artystka znana w ostatnim czasie z udziału w superprodukcji BIBLIA AUDIO Krzysztofa Czeczota zaprezentuje autorski program Ufam Tobie. Psalmy Dawidowe.


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej należy do sztandarowych działań Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana i stanowi konkretną formę dotarcia ze słowem Bożym do szerokiego grona młodych.


Podziel się tym materiałem z innymi: