Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-04 18:51
ek / KAI

Japonia: polonijna I komunia święta pod patronatem św. Jana Pawła II

Dzięki pięknej tradycji, powstałej po kanonizacji św. Jana Pawła II w 2014, w tokijskim kościele św. Ignacego siedmioro dzieci polonijnych przyjęło po raz pierwszy komunię świętą w obecności relikwii papieża-Polaka.

Autor/źródło: pixabay, salexcarvalho, licencja: CC0

Na co dzień znajdują się one w kaplicy polskich sióstr Opatrzności Bożej w ich klasztorze w Tokio-Nakameguro.

Uroczystości przewodniczył duszpasterz Polonii w stolicy Japonii o. Paweł Janociński OP, a kazanie wygłosił ks. Paweł Obiedziński, pracownik nuncjatury apostolskiej w Tokio. Sakrament pojednania w czasie tej Mszy św. sprawował salezjanin ks. Paweł Głogowski, dyrektor przedszkola katolickiego w Tokio-Himonia. Przybyli też licznie krewni z kraju i pracownicy ambasady polskiej.

Rodzice dzieci podziękowali przede wszystkim siostrom Opatrzności Bożej za duży trud włożony w katechizację ich pociech, a także scholi, m.in. śpiewaczce - Japonce, która odśpiewała po polsku psalm responsoryjny i hymn-sekwencje do Ducha Świętego.

Na gruncie wspólnie wyznawanej wiary w przyszłym miesiącu mszę polską i przy tym prymicyjną odprawi japoński kapłan ks. Gabriel Otsuka, który jako diakon uczestniczył on w ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, a 20 marca br. został wyświęcony na kapłana w Kioto. Pragnie on nadal utrzymywać związki z kulturą i religijnością polską, w tym celu przyjedzie specjalnie do Tokio, aby 2 lipca odprawić prymicyjną Mszę św. dla miejscowej Polonii.


o. pj (KAI Tokio) / Tokio

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-04 16:59:50
miniaturka

Papież: Kościół to nie cel sam w sobie, ale pokorne narzędzie

W przesłaniu na Światowy Dzień Misyjny Papież podkreślił, że Kościół ze swej natury jest misyjny, inaczej stanowiłby tylko jedno z wielu stowarzyszeń, jakie szybko wyczerpują swój cel i przestają istnieć.
2017-06-04 17:38:33
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu: Kto ma Ducha Świętego, ten staje się misjonarzem

O tym, że jedynie we współpracy z Duchem Świętym możemy rozwijać w sobie cnoty potrzebne zwiastunom Ewangelii mówił w poznańskiej archikatedrze abp Stanisław Gądecki.
2017-06-04 18:20:26
miniaturka

Misja w centrum wiary chrześcijańskiej – Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2017 r.

Misja w centrum wiary chrześcijańskiej – to tytuł orędzia na tegoroczny 91. Światowy Dzień Misyjny, który będziemy obchodzić 22 października.
2017-06-04 19:31:13
miniaturka

Wspólnota „Tacy sami” w mikstackim sanktuarium

Do prośby o łaskę rozumienia swojej wiary, swego życia, a także o to byśmy zawsze widzieli i czuli, że Pan Bóg jest blisko nas zachęcał w mikstackim sanktuarium ks. Krzysztof Lipiński.
2017-06-04 21:40:45
miniaturka

Krzeszowskie obchody jubileuszu koronacji Ikony

W Krzeszowie zakończyły się trzydniowe obchody jubileuszu 20-lecia koronacji ikony Matki Bożej Łaskawej.
2017-06-04 23:28:13
miniaturka

Kalisz: odpust ku czci Opieki Świętego Józefa

- Duch Święty jest nauczycielem mądrości – mówił biskup kaliski Edward Janiak podczas Mszy św. ku czci Opieki Świętego Józefa w kaliskiej bazylice.