Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-06-04 13:02
ek / episkopat.pl

Świątynia Opatrzności Bożej – X Święto Dziękczynienia

Pod hasłem „Dziękujemy za chleb” już po raz dziesiąty obchodzone jest dziś Święto Dziękczynienia.

Autor/źródło: Parafia Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie

W trwającym w Kościele w Polsce Roku św. Brata Alberta to okazja do dziękczynienia za życie Świętego oraz za ludzi włączających się w dzieła charytatywne i posługę potrzebującym. Tego dnia do Świątyni Opatrzności Bożej zostaną wprowadzone relikwie św. Brata Alberta.


>>Zaproszenie Kard. Kazimierza Nycza


– Święto Dziękczynienia jest wydarzeniem o znaczeniu ogólnopolskim, a nie tylko lokalnym – warszawskim – podkreśla ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Przypomina, że Świątynia Bożej Opatrzności jest wotum naszego narodu.

Jak co roku w dniu Święta Dziękczynienia o godz. 8.00 rano z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie wyruszyła procesja dziękczynna, która wraz z relikwiami św. Brata Alberta, przeszła do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 11.00 przed kościołem św. Antoniego Marii Zaccarii przy ul. Jana III Sobieskiego dołączyli do niej przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski, kapituł i zaproszeni goście.


Główny punkt X Święta Dziękczynienia to sprawowana w południe Msza św. pod przewodnictwem metropolity włoskiej archidiecezji Agrigento kard. Francesco Montenegro, który przyjechał do Warszawy na zaproszenie kard. Kazimierza Nycza. Wewnątrz Świątyni Opatrzności Bożej w Eucharystii uczestniczy 3 tysiące wiernych, pozostali mają możliwość uczestniczenia w uroczystościach na zewnątrz kościoła,  gdzie przygotowano telebimy. Jak co roku, podczas Mszy św. zostanie odmówiony Akt Zawierzenia i Dziękczynienia.


X Świętu Dziękczynienia będzie towarzyszyła III edycja festiwalu „Moc Dobra”. O godz. 14.00 zostanie otwarte zbudowane na placu przed Świątynią Miasteczku dla Dzieci, w którym przygotowano grę edukacyjną „Bez chleba nie ma nieba”. Najmłodsi będą mogli obejrzeć również „Ruchomy Teatr XXI wieku dla Dzieci”. O godz. 15.00 uczestnicy Święta Dziękczynienia wypuszczą do nieba baloniki z napisem „Dziękuję”. Na festiwalowej scenie wystąpią m.in. Golec uOrkiestra i Maleo Reggae Rockers oraz dziecięce Promyczki nadziei i Dzieci z Brodą.


Na godz. 20.30 zaplanowano wieczór uwielbienia, który poprowadzi zespół „Mocni w Duchu”. O godz. 21.30 rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe. O godz. 21.37 zostanie natomiast odmówiona modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i uruchomiona iluminacja Świątyni Opatrzności Bożej.


www.archwwa.pl/BP KEP


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Świątynia Opatrzności Bożej, Święto Dziękczynienia