Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-03 22:30
Ewa Kotowska-Rasiak

Kardynał Stanisław Dziwisz w kaliskim seminarium

Ks. kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił studio Telewizji Internetowej Diecezji Kaliskiej „Dom Józefa” i spotkał się z przedstawicielami Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

W Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu ks. kardynał Stanisław Dziwisz w obecności biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka i biskupa pomocniczego Łukasza Buzuna poświęcił nowe studio Telewizji Internetowej „Dom Józefa” w Kaliszu, które będzie nosiło imię św. Jana Pawła II. Warto przypomnieć, że telewizję powołał do istnienia 11 stycznia 2016 r. biskup kaliski Edward Janiak. - Z radością informuję o nowej inicjatywie ewangelizacyjnej jaka powstała w naszej diecezji. Z inspiracji osób duchownych i świeckich został uruchomiony internetowy portal telewizyjny pod nazwą Dom Józefa, który ma stać się kolejnym elementem mediów katolickich diecezji kaliskiej – napisał wtedy ks. biskup Janiak w liście do diecezjan. Za organizację i funkcjonowanie Telewizji Internetowej „Dom Józefa” odpowiedzialny jest dyrektor Piotr Nowicki. Asystentem kościelnym tej telewizji jest ks. Dariusz Brylak, proboszcz parafii pw. Św. Augustyna w Kostowie.

Po poświęceniu studia ks. kardynał Stanisław Dziwisz udzielił wywiadu telewizyjnego. O wizycie papieża Jana Pawła II w Kaliszu, trzeciej tajemnicy fatimskiej i roli mediów katolickich rozmawiał z dostojnym gościem ks. Andrzej Antoni Klimek, redaktor naczelny dwutygodnika diecezjalnego „Opiekun”.

Ks. kardynał Stanisław Dziwisz spotkał się także z przedstawicielami Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego, którzy wręczyli książkę „Święty Jan Paweł II bliżej nas…” pod redakcją Mariana Nowaka. Do publikacji wydanej w 2016 r. ks. kardynał Dziwisz napisał przedmowę, w której przypomniał, że prawie 40 lat był u boku Jana Pawła II. Zaznaczył, że papież często wracał wspomnieniami do niektórych wydarzeń, także do uroczystości peregrynacji kopii Obrazu Jasnogórskiego, jaka miała miejsce w Ostrowie Wielkopolskim 7 listopada 1976 r. Licząca ponad 400 stron książka składa się z 4 rozdziałów, w których swoje artykuły zamieściło 17 autorów tekstów. Pozycja jest bogato ilustrowana zdjęciami, wśród których są fotografie wykonane przez Grzegorza Gałązkę.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy