Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-06-03 19:30
AC / lednica2000.pl

Dzisiejsze spotkanie na Polach Lednickich w obiektywie

Galeria zdjęć przedstawia to, co do tej pory działo się na Polach Lednickich. Tymczasem uczestnicy czekają na Eucharystię i Uroczysty Akt Wyboru Chrystusa.

Autor/źródło: Wspólnota LEDNICA 2000

Oficjalne rozpoczęcie XXI Spotkania Młodych LEDNICA 2000 nastąpiło o godz. 17.00, chociaż uczestnicy wypełniali już Pola Lednickie od samego rana, czyli od godz. 8.00. Na początku oficjalnego spotkania przy Bramie Rybie pojawił się Prymas Polski abp Wojciech Polak. Później odbyła się pierwsza część oficjalnego programu. Liczba pielgrzymów na ten czas to 70 000.

Przed oficjalnym rozpoczęciem, już od godz. 9.00, trwała okazja do spowiedzi św. O godzinie 12.00 Trzeci Zakon Dominikański prowadził modlitwę Anioł Pański na rybie, odbyła się próba akustyczna Siewców Lednicy, scholi, a także nauka śpiewów z młodymi. O 15.00 siostra Eliza prowadziła Koronkę do Bożego Miłosierdzia - w procesji poniesiono relikwie św. Faustyny i obraz Jezusa Miłosiernego. Następnie o 16.00 wysłuchano konferencji "Idź i kochaj..." wygłoszonej przez o. Pawła Krupę OP. Około pół godziny później można było usłyszeć śpiew "Tylko orły" - w procesji szły m.in. osoby ze sztandarami lednickimi, dzieci ubrane na biało i Orły Lednickie.

W ciągu całego spotkania można udawać się do kaplicy adoracji - również na tyłach pola - by adorować Jezusa. Tam też pełnią posługę ewangelizatorzy. Czekają na wszystkich gotowi do rozmowy.

Pogoda do tej pory dopisuje. Uczestnicy czekają na Eucharystię, która zostanie odprawiona o godz. 20.00.

Spotkanie na Polach Lednickich można śledzić na żywo.

lednica2000.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: abp Wojciech Polak, Lednica, lednica 2000, Pola Lednickie