Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-02 14:35
Bracia Kapucyni / br. Tomasz Wroński

Serpelice: CECOC nad Bugiem

Przełożeni prowincji, kustodii i delegatur Europy Środkowo-Wschodniej Zakonu Braci Kapucynów spotkali się w Serpelicach nad Bugiem

Na przełomie maja i czerwca do nadbużańskiej wioski przyjechali bracia, by nie tylko dyskutować na temat bieżących spraw zakonu, ale także znaleźć chwilę wytchnienia na łonie natury. Wymiana doświadczeń i dzielenie się wydarzeniami z poszczególnych okręgów to stały element spotkań. Podjęto dyskusję nad aktualnymi problemami prowincji należących do CECOC - konferencji przełożonych Europy Środkowo-Wschodniej. 

Gościem spotkania był br. James Donegan z Kurii Generalnej, który oprócz przedstawienia aktualnej sytuacji w Zakonie był do dyspozycji braci, odpowiadając na konkretne pytana. Był czas także na braterskie rozmowy, rekreacje. Radość braciom sprawiła wizyta bpa Pacyfika Dydycza. Niektórzy pamiętają spotkania z czasów gdy był definitorem generalnym i przemierzał ówczesne "kraje demokracji ludowej". Nasz współbrat odszukiwał wtedy braci, którzy przeżyli komunizm i zachowali nasz charyzmat, żyjąc w ukryciu. Prowincjał ze Słowenii np. wspominał pierwsze spotkanie z o. Pacyfikiem jako postulant, i do dzisiaj pamięta jak został zapytany, czy jest pewny swojego powołania. Natomiast o. Antoni zaskakiwał wszystkich pytaniami o konkretnych braci, szczegóły z ich życia, ze wspólnych spotkań.

Ustalono, że następne spotkanie konferencji CECOC odbedzie się w październiku, w Mińsku - po raz pierwszy na Białorusi.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-06-02 13:22:37
miniaturka

Podziękowania Przewodniczącego KEP dla Ligi Katolickiej

Liga Katolicka Pomocy Religijnej Polsce i Polonii nie szczędziła sił i środków, aby wspierać duchowo i materialnie wysiłki naukowe wielu pokoleń polskich kapłanów – podkreśla abp Stanisław Gądecki w podziękowaniach skierowanych do bpa Andrzeja P. Wypycha.
2017-06-02 14:06:57
miniaturka

Warszawa: z okazji Dnia Dziecka uczennice ścinały warkocze na peruki

Z okazji Dnia Dziecka, Stowarzyszenie „Dać siebie innym” we współpracy z Fundacją Przyjaźni WeGirls i siecią salonów fryzjerskich w Warszawie, zorganizowało charytatywną akcję ścinania włosów na peruki dla dzieci poddawanych chemioterapii.
2017-06-02 14:20:33
miniaturka

Bp Mazur do misjonarzy: Bądźcie świadkami miłości Boga do człowieka

Bądźcie świadkami miłości Boga do człowieka – zaapelował do misjonarzy bp Jerzy Mazur. Uroczystą mszą św. zakończył się rok formacyjny w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.
2017-06-02 14:52:54
miniaturka
play

Papież: Jezus powierza owce Piotrowi, pomimo grzechów i błędów

Jezus powierza Swe owce Piotrowi, największemu grzesznikowi i prosi go, aby z pokorą i miłością prowadził Lud Boży, pomimo swoich błędów i grzechów – mówił Papież na porannej Mszy.
2017-06-02 15:25:57
miniaturka
play

Warsztaty Muzyki Niezwykłej u krakowskich dominikanów

W dniach 14 do 20 sierpnia 2017 Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny po raz czwarty organizuje w Krakowie Warsztaty Muzyki Niezwykłej. W tym roku towarzyszyć im będzie Festiwal Muzyki Niezwykłej.
2017-06-02 15:33:32
miniaturka
play

Cuda Ducha Świętego

Gośćmi Tematu Dnia w Salve TV byli Mateusz Stolarski, organizator czuwania przed Zesłaniem Ducha Św. w Katedrze warszawsko-praskiej i Bartosz Czerwiński ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia i współorganizator misji "Thalita Kum".