Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-02 13:17
S. Zielińska / BP KEP

Podziękowania Przewodniczącego KEP dla Ligi Katolickiej

Liga Katolicka Pomocy Religijnej Polsce i Polonii nie szczędziła sił i środków, aby wspierać duchowo i materialnie wysiłki naukowe wielu pokoleń polskich kapłanów – podkreśla abp Stanisław Gądecki w podziękowaniach skierowanych do bpa Andrzeja P. Wypycha.

Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz, licencja: CC0

Abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wystosował list z podziękowaniami do dyrektora wykonawczego Ligi Katolickiej Pomocy Religijnej Polsce i Polonii, biskupa pomocniczego archidiecezji Chicago Andrzeja P. Wypycha.


Publikujemy treść listu:


Ekscelencjo,

Najdostojniejszy Księże Biskupie!

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski chciałbym złożyć serdeczne podziękowania za wieloletnią pomoc materialną, którą Liga Katolicka Pomocy Religijnej Polsce i Polonii świadczyła wobec księży – studentów rzymskich uczelni – zamieszkujących Papieskie Kolegium Polskie oraz Polski Papieski Instytut Kościelny w Rzymie.

Proszę przekazać wyrazy wdzięczności pasterzy i wiernych Kościoła, który jest w Polsce wszystkim Członkom Ligi, zwłaszcza jej Radzie, która nie szczędziła sił i środków, aby wspierać duchowo i materialnie wysiłki naukowe wielu pokoleń polskich kapłanów.

Jestem osobiście wdzięczny Waszej Ekscelencji za wszelkie działania na rzecz Polonii, podejmowane od wielu lat w ramach Archidiecezji Chicago oraz na rzecz Kościoła w Polsce. Jestem świadomy, że słowa to zbyt mało, aby odwdzięczyć się za dobro, którego doświadczyliśmy dzięki Waszej Ekscelencji i dzięki staraniu wielu osób, noszących nieustannie miłość do Ojczyzny i Kościoła w swoim sercu. Ufam, że błogosławione owoce tego wysiłku staną się dla Księdza Biskupa należytą nagrodą.

Za wszelkie dobro odwdzięczamy się życzliwą pamięcią i modlitwą, za przyczyną Matki Bożej – Królowej Polski.

Łącząc wyrazy szacunku, przesyłam braterskie pozdrowienia w Chrystusie,

✠ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)


***Jednym z celów działalności Ligi Katolickiej jest pomoc Kościołowi w Polsce, a także aktywne uczestnictwo w misjach Kościoła obsługiwanych przez polskich misjonarzy i misjonarki.

Jak wskazuje bp Andrzej P. Wypych, misja Ligi Katolickiej opiera się na mocnych fundamentach rodziny polonijnej, która wzoruje się na wiernym wdrażaniu w codzienne życie, religijno-społeczne, zasad ewangelicznych nauczanych przez Kościół rzymskokatolicki i wyakcentowanych w nauczaniu św. Jana Pawła II. Uwaga Ligi skupiona jest na rodzinie chrześcijańskiej.

„Chcemy asystować w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. W aktywny sposób kształtować liderów, tak świeckich, jak również duchownych. Kochając bliźniego, pragniemy wyjść poza swoje własne podwórko i nieść pomoc potrzebującym w Polsce i krajach misyjnych” – podkreśla dyrektor wykonawczy Ligi Katolickiej.

Źródło: BP KEP/episkopat.plWięcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-02 12:24:52
miniaturka
play

Ewangelia - 4 czerwca 2017 r.

Posłuchaj słów Ewangelii na 4 czerwca (J 20, 19-23)
2017-06-02 12:38:31
miniaturka

Litwa przygotowuje się do beatyfikacji biskupa męczennika

25 czerwca br. w Wilnie na ołtarze zostanie wyniesiony abp Teofilius Matulionis, potajemnie wyświęcony biskup, męczennik czasów komunizmu. Beatyfikacji w imieniu papieża dokona kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
2017-06-02 13:10:21
miniaturka

Schola z Moszczenicy zaśpiewała dla Matki Bożej Licheńskiej

Schola Dziecięco-Młodzieżowa parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczenicy k. Piotrkowa Trybunalskiego zaśpiewała podczas Mszy św. w bazylice licheńskiej. Pielgrzymka do Lichenia została zorganizowana ze względu na przypadającą w tym roku 100. rocznicę objawień w Fatimie.
2017-06-02 14:06:57
miniaturka

Warszawa: z okazji Dnia Dziecka uczennice ścinały warkocze na peruki

Z okazji Dnia Dziecka, Stowarzyszenie „Dać siebie innym” we współpracy z Fundacją Przyjaźni WeGirls i siecią salonów fryzjerskich w Warszawie, zorganizowało charytatywną akcję ścinania włosów na peruki dla dzieci poddawanych chemioterapii.
2017-06-02 14:20:33
miniaturka

Bp Mazur do misjonarzy: Bądźcie świadkami miłości Boga do człowieka

Bądźcie świadkami miłości Boga do człowieka – zaapelował do misjonarzy bp Jerzy Mazur. Uroczystą mszą św. zakończył się rok formacyjny w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.
2017-06-02 14:41:49
miniaturka

Serpelice: CECOC nad Bugiem

Przełożeni prowincji, kustodii i delegatur Europy Środkowo-Wschodniej Zakonu Braci Kapucynów spotkali się w Serpelicach nad Bugiem