Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-06-02 13:09
RA

Schola z Moszczenicy zaśpiewała dla Matki Bożej Licheńskiej

Schola Dziecięco-Młodzieżowa parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczenicy k. Piotrkowa Trybunalskiego zaśpiewała podczas Mszy św. w bazylice licheńskiej. Pielgrzymka do Lichenia została zorganizowana ze względu na przypadającą w tym roku 100. rocznicę objawień w Fatimie.

Schola z Moszczenicy w licheńskiej bazylice
Autor/źródło: Robert Adamczyk

W pielgrzymce wzięło udział 20 młodych ludzi, którzy śpiewem pragną wielbić Boga. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 młodzi muzycy wykonali pieśni maryjne, dzięki czemu Eucharystia sprawowana przez ks. Sławomira Homoncik MIC miała uroczysty charakter.

Jak wyjaśnił kierownik muzyczny grupy, pan Robert Bykowski, wizyta w Licheniu stanowiła nagrodę ufundowaną przez abpa Marka Jędraszewskiego, obecnie metropolitę krakowskiego, a w latach 2012-2017 metropolitę łódzkiego, jako podziękowanie za koncertowanie w archikatedrze łódzkiej.    

„Cieszymy się, że możemy być w tym pięknym i wyjątkowym miejscu oraz że dane nam było zaśpiewać pieśni na chwałę Matki Bożej Licheńskiej w tej wspaniałej świątyni ku Jej czci” – powiedział Robert Bykowski.

Schola Dziecięco-Młodzieżowa Parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Moszczenicy powstała w 2013 roku. Inicjatorem jej powstania i opiekunem duchowym grupy jest ks. Władysław Paś, proboszcz parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Moszczenicy, zaś kierownikiem muzycznym jest pan Robert Bykowski, nauczyciel muzyki. Grupa zrzesza solistów i instrumentalistów.


Podziel się tym materiałem z innymi: