Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-01 13:11
S. Zielińska / KAI

USA: biskupi apelują do prezydenta, by honorował Porozumienie Paryskie

Katoliccy biskupi Stanów Zjednoczonych zaapelowali do prezydenta Donalda Trumpa o to, by honorował Porozumienie Paryskie z 2015 r., mające na celu zapobieżenie zmianom klimatycznym na Ziemi. Weszło ono w życie 4 listopada 2016 r.

Autor/źródło: pixabay, PIRO4D, licencja: CC0

Prezydent USA ma za kilka dni zabrać głos w sprawie zmiany stanowiska władz Stanów Zjednoczonych wobec Porozumienia.

W minionych tygodniach Katolicka Konferencja Biskupów Stanów Zjednoczonych (USCCB) oraz przewodniczący tamtejszej Caritas, czyli Catholic Relief Services (CRS) wzywali nową administrację, w tym sekretarza stanu Rexa Tillersona, sekretarza skarbu Stevena Mnuchina i doradcę prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego gen. Herberta Raymonda McMastera, by wsparli „międzynarodowe przywództwo w kwestii zmian klimatycznych”.

Z kolei kierujący komitetem USCCB ds. międzynarodowej sprawiedliwości i pokoju bp Oscar Cantú wydał oświadczenie w sprawie znaczenia przestrzegania Porozumienia Paryskiego.

- Katolicka Konferencja Biskupów Stanów Zjednoczonych wspiera roztropne działania mające na celu zminimalizowanie najgorszych skutków zmian klimatu. Nasza konferencja episkopatu mocno promuje nauczanie Ojca Świętego papieża Franciszka nt. ochrony naszego wspólnego domu. Encyklika Ojca Świętego „Laudato si’” została wydana w celu przynaglenia narodów świata do wspólnej pracy w Paryżu nad porozumieniem chroniącym naszą planetę i jej mieszkańców. Mamy nadzieję, że Stany Zjednoczone będą przestrzegać podjętych tam zobowiązań - napisał ordynariusz diecezji Las Cruces w stanie Nowy Meksyk.

pb (KAI/usccb.org) / Waszyngton

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-01 11:24:08
miniaturka

DR Konga: ataki na misje i kościoły

Spalone misje, zniszczone kościoły, splądrowane szpitale i szkoły – tak od wielu tygodni wygląda sytuacja w Demokratycznej Republice Konga.
2017-06-01 12:20:18
miniaturka

Kard. Huzar był wielkim orędownikiem pojednania polsko-ukraińskiego

Kard. Lubomyr Huzar był wielkim orędownikiem pojednania polsko-ukraińskiego - napisał dla KAI ks. mitrat Stefan Batruch o zmarłym w 31 maja wieloletnim zwierzchniku Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.
2017-06-01 12:42:46
miniaturka

Jarocin: 16 czerwca rusza Festiwal Siedem Aniołów

Już po raz czwarty rusza wakacyjna wędrówka wspólnoty Siedem Aniołów. Tym razem artyści i animatorzy przemierzą Kaszuby. Ewangelizacyjną akcję zainauguruje 16 czerwca organizowany w Jarocinie dwudniowy Festiwal Siedem Aniołów.
2017-06-01 14:05:13
miniaturka

Konferencja „Święty Andrzej Apostoł – na drogach świata”

W sobotę, 3 czerwca, w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Św. Andrzeja Apostoła w miejscowości Nieznamierowice (diecezja radomska), odbędzie się konferencja „Święty Andrzej Apostoł – na drogach świata”.
2017-06-01 14:38:18
miniaturka

Ks. Thévenin: modlitwa dziecka jest fortecą przeciwko wrogom Boga

Modlitwa dzieci jest niczym forteca przeciwko wrogom Boga, wiary i religii. Prostota, wiara, czystość życia i intencji dziecka poruszają Jego serce – mówi w rozmowie z KAI ks. Bruno Thévenin, założyciel Misji św. Teresy.
2017-06-01 15:08:19
miniaturka

Kondolencje Przewodniczącego KEP po śmierci kard. Huzara

Odszedł wielki pasterz, tak ważny dla Kościoła greckokatolickiego i rzymskokatolickiego w Polsce i na Ukrainie. Niestrudzony orędownik pojednania polsko-ukraińskiego – napisał abp Gądecki w liście kondolencyjnym po śmierci kard. Lubomyra Huzara.