Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-31 14:52
Misyjne Drogi

Ryż na Madagaskar: zebrano prawie 70 tys. zł!

Akcja pomocy dla głodujących Malgaszy dobiegła końca. Życie po cyklonie powoli wraca do normalności. Ryż, który już po raz drugi zostanie dostarczony na Madagaskar, pomoże mieszkańcom tej wyspy odnaleźć się po tej tragedii.

Przypomnijmy, że w wyniku cyklonu Enawo, który nawiedził Madagaskar w marcu tego roku, zniszczone zostały prawie wszystkie uprawy ryżu. Redakcja „Misyjnych Dróg” i misjonarze oblaci zorganizowali akcję, która pomogła stanąć na nogi wielu malgaskim rodzinom.

Akcja zakończy się 31 maja 2017 r. Dzięki hojnym ofiarodawcom w ciągu dwóch miesięcy udało się zebrać 67 062 złotych. Kwota ta pozwoliła na zakupienie łącznie około 20 ton ryżu – do spożycia i na zasiew. Misjonarze oblaci dziękują za okazaną pomoc i podkreślają, że w chwili, gdy o nią prosili, nie spodziewali się tak wspaniałej reakcji.

– W imieniu Komisji Misyjnej proszę: ogarnijmy poszkodowanych naszą modlitwą – podkreśla bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. – Niech Bóg stokrotnie wynagrodzi wasz dar serca! – dodaje.

W wyniku tragedii ucierpiały misje Mahanoro, Ambinanindrano czy Masomeloka. Najwięcej zniszczeń było jednak w Marolambo, dlatego tam też 13 kwietnia dotarł pierwszy transport ryżu przeznaczonego do jedzenia. Już kilka jego ton pozwoliło pomóc najbardziej ubogim. – Każda potrzebująca osoba otrzymała kilogram ryżu oraz 250 gramów białej lub czerwonej fasoli – powiedział o. Adam Szul, ekonom delegatury misjonarzy oblatów na Madagaskarze. Drugi transport na Madagaskar zostanie dostarczony w czerwcu.

– Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Naszym początkowym założeniem było pozyskanie 20 tysięcy złotych. Po dwóch miesiącach naszej akcji udało nam się zebrać ponad trzy razy tyle. To dobry znak, pokazuje, że gdy trzeba pomagać, potrafimy to zrobić – powiedziała Zofia Kędziora, koordynatorka akcji.

zk


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-31 13:45:40
miniaturka
play

W rytmie dziecięcej wiary

Już jutro 1 czerwca premiera utworu i teledysku „Góry do góry”, nowego zespołu dziecięcego Małe TGD.
2017-05-31 14:12:52
miniaturka
play

Lednica 2000 z udziałem Przewodniczącego Episkopatu Polski

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, weźmie udział w XXI Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Odbędzie się ono 3 czerwca pod hasłem „Idź i Kochaj”.
2017-05-31 14:41:28
miniaturka

Papież Franciszek na Twitterze

Do naśladowania Maryi w jej wierze nawołuje dziś Ojciec Święty w swoim najnowszym wpisie w mediach społecznościowych
2017-05-31 15:10:15
miniaturka

Najmłodsi święci Kościoła

Kościół, odwołując się do słów Jezusa, przypomina, że „kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego” (Mk 10,15), a słowa te są najczęściej rozumiane, jako zachęta do przyjęcia postawy inspirowanej dziecięcą prostotą i ufnością.
2017-05-31 16:28:41
miniaturka

Ks. Samir o rzezi Koptów w Egipcie: ostrzeżenie dla Europy

Zabójstwa w Egipcie pokazują, że islam niezwłocznie potrzebuje reformy, reinterpretacji swych źródeł: Koranu oraz zapisu czynów i słów Mahometa – uważa ks. prof. Samir Khalil Samir, islamolog z Papieskiego Instytutu Wschodniego.
2017-06-01 08:11:21
miniaturka
play

Papież: prawdziwy chrześcijanin rozsiewa nadzieję i pociesza

Duch Święty sprawia, że obfitujemy w nadzieję, nigdy się nie zniechęcamy oraz jesteśmy jej siewcami, czyli pocieszycielami i obrońcami braci – mówił Franciszek w czasie audiencji ogólnej.